Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Kapuściński-Zaprzańcy sami się ujawniają

W Polsce niepotrzebne są służby specjalne, żeby zidentyfikować antypolskie środowiska czy zwykłych zdrajców. Wystarczyło opublikować raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec i od razu okazało się, ilu mamy w Polsce obywateli o mentalności volksdeutscha. Na przykład

na portalu NaTemat.pl Tomasza Lisa ukazał się artykuł pt. „Absolutna kompromitacja. Kaczyński chce reparacji za zbrodnie Polaków?”. Już sam tytuł przyprawia o mdłości, ale czytając dalej, można się dowiedzieć, że „Arkadiusz Mularczyk i Jarosław Kaczyński chcą pieniędzy za zbrodnie inspirowane przez nazistów, ale dokonane przez... Polaków”.W dalszej części tekstu autor epatuje informacjami, jakoby Polacy byli głównymi organizatorami pogromów ludności żydowskiej na ziemiach polskich. Z takiej okazji nie mógł nie skorzystać anty-Polak prof. Jan Grabowski, który stwierdził: „To jest absolutna kompromitacja wszystkich ludzi, którzy się dotknęli tego raportu”. To w sprawie działalności Grabowskiego Reduta Dobrego Imienia wydała oświadczenie, w którym możemy przeczytać m.in.: „W swoich licznych publikacjach i wypowiedziach publicznych fałszuje historię Polski, głosząc tezy sugerujące, że Polacy są współwinni zagłady Żydów”.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.