Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Francja: Prezydent Macron rozpoczął narodowe konsultacje na temat eutanazji

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął we wtorek narodowe konsultacje na temat eutanazji. Krajowy Konsultacyjny Komitet Etyki (CCNE) stwierdził, że jeśli we Francji miałaby powstać ustawa o końcu życia, to istnieją możliwości "na aktywną pomoc w umieraniu, ale pod pewnymi surowymi warunkami".

Celem prowadzonych przez prezydenta konsultacji na temat eutanazji jest ewentualna zmiana prawa do końca 2023 roku - wskazał Pałac Elizejski w komunikacie prasowym.

Opinia CCNE jest zatem pierwszym krokiem w kierunku zmian, choć nie jest jednomyślna. Komitet podkreśla również, że nowe prawo nie może skupiać się wyłącznie na eutanazji czy aktywnej pomocy w umieraniu, ale również na opiece paliatywnej.

Z kolei dziennik "Le Monde", powołując się na opinie doradców prezydenta, pisze we wtorek, że Macron "chce za wszelką cenę wrócić do reformy emerytalnej, aby odzyskać rozmach polityczny i ponownie nawiązać do swoich ambicji reformatorskich".

Podczas spotkania z dziennikarzami z Presidential Press Association w poniedziałek w Nanterre prezydent podkreślił, że "przesunięcie ustawowego wieku emerytalnego i wydłużenie okresu składkowego byłoby mało dotkliwe dla klasy średniej" i mogłoby spowolnić wzrost inflacji i zmniejszyć zadłużenie państwa.

za:info.wiara.pl

***

Jaki prezydent -takie konsultacje...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.