Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jak długo będziemy na to pozwalać

Do niebywałego skandalu doszło w Żydowskim Muzeum na Florydzie, w którym 26 października miało się odbyć spotkanie z Magdaleną Gawin, dyrektorem Instytutu Pileckiego. „Paszporty Życia”, pod takim tytułem miała zostać zaprezentowana wystawa przedstawiająca rolę rządu RP na uchodźstwie i Polskiego Państwa Podziemnego w informowaniu świata o zagładzie Żydów oraz akcjach na rzecz ich ratowania.

Informacja o wystawie wywołała oburzenie wśród działaczy organizacji żydowskich, którzy skontaktowali się z władzami muzeum. W ich imieniu list otwarty napisał niejaki Saul Chapnick, żydowski działacz, który stwierdził, że organizacja takiego spotkania to „dopuszczenie do waszej instytucji rewizjonizmu Holokaustu”. Dodał, że po 2015 r. Polska zeszła z drogi demokratycznej, co m.in. spowodowało zniekształcanie historii zagłady, a elementy tej polityki pojawiają się w IPN czy IP. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to amerykańska historyczka Eliyana Adler odmówiła przyjęcia nagrody od IP, ponieważ Polacy, „co wiemy m.in. z badań Jana T. Grossa, Jana Grabowskiego i Barbary Engelking, w różny sposób skorzystali na mordowaniu swoich sąsiadów”. Jak długo jeszcze damy się bezkarnie obrażać i poniżać?

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

***
Nic nowego. Jaczejka moskiewskich żydów w akcji!

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.