Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

USA: "Małżeństwa" tej samej płci zostaną zalegalizowane? Senat przyjął ustawę

W środę senat USA przegłosował przyjęcie ustawy o szacunku dla małżeństwa 62 głosami. 37 senatorów było przeciw.
 W środę w senacie USA odbyło się głosowanie nad ustawą o szacunku dla małżeństwa. Dokument został przegłosowany 67 głosami. 37 senatorów nie chciało przyjęcia ustawy. Teraz, jeśli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Joe Bidena, będzie federalnie uznawać "małżeństwa" osób tej samej płci, a także zapewni ochronę prawną dla małżeństw międzyrasowych.

Co zmieni ustawa o szacunku dla małżeństwa?

Jednocześnie ustawa o szacunku dla małżeństwa uchyli obowiązującą dotychczas ustawę o obronie małżeństwa z 1996 roku, która została podpisana przez prezydenta Billa Clintona. Ustawa z 1996 roku definiowała małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, a także pozwalała stanom, by te nie uznawały "małżeństw" osób tej samej płci, które zostały zawarte w innych stanach.

Ustawa o szacunku dla małżeństwa nie tylko sprawi, że stany nie będą musiały zezwalać na zawieranie "małżeństwa" osobom tej samej płci, ale stany będą zobowiązane uznawać wszystkie małżeństwa, niezależnie od "płci, rasy, pochodzenia etnicznego lub narodowego", także te zawarte w innych stanach.

 Do ustawy wprowadzono również poprawkę dotyczącą wolności religijnej. Zapewnia ona, że organizacje religijne non-profit nie będą zobowiązane do świadczenia usług w celu zawarcia "małżeństwa" osób tej samej płci. Poprawka chroni także wolność religijną i ochronę sumienia, zagwarantowaną na mocy Konstytucji. Poprawka podkreśla również, że ustawa nie upoważnia rządu federalnego do uznania małżeństw poligamicznych.

Przed ustawą o szacunku dla małżeństwa przestrzegali już w lipcu tego roku biskupi katoliccy w USA. Powoływali się na wartość stabilnych małżeństw dla dobra dzieci i całego społeczeństwa. Biskupi wyrazili również zaniepokojenie tym, że ustawa może wpłynąć na wolność religijną tych, którzy uznają tradycyjną definicję małżeństwa.

za:dorzeczy.pl


***

Co się dzieje z tymi-ongiś nadziejnymi-Stanami?...          

Schyłek cywilizacji?...

- "Demokratycznej" ?...
Come back republikanie!
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.