Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komuna powraca? Nitras grozi KUL-owi: „bardzo słono zapłacicie”

Katolicki Uniwersytet Lubelski przetrwał represje komunizmu, a czy wytrwa w przypadku przejęcia władzy przez Platformę Obywatelską? Znany z chęci „opiłowywania katolików” poseł KO Sławomir Nitras zapowiedział właśnie, że lubelska uczelnia „bardzo słono zapłaci” za zatrudnienie prof. Przemysława Czarnka.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pozostaje pracownikiem Instytutu Nauk Prawnych KUL. To nie podoba się przedstawicielom totalnej opozycji. Poseł Koalicji Obywatelskiej postanowił wprost zagrozić katolickiej uczelni.

- „Po Czarnku zostanie tylko złe wspomnienie. Nie warto zniżać się do jego poziomu. A KUL za to, że to akceptuje po prostu słono zapłaci. Bardzo słono” - napisał Sławomir Nitras na Twitterze.

Nitras znany jest z agresywnych wypowiedzi po adresem katolików. Na organizowanym w 2021 roku przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości polityk stwierdził, że nie popiera „przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa”, a raczej opowiada się za wypowiedzeniem Kościołowi wojny.

- „Musimy was opiłować z pewnych przywilejów” - zwrócił się do polskich katolików.

Komentatorzy wskazują, że grożąc Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu, Nitras udowodnił, iż „piłowanie katolików” pozostaje jednym z założeń programowych Platformy Obywatelskiej.

- „Mają być piłowani katolicy, więc tym bardziej mają być piłowane katolickie uczelnie. A tak się wypierał sensu słów o piłowaniu… nie wytrzymał. Nienawiść ich zaślepia” - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

- „Trwa przygotowanie do opiłowywania katolików przez Sławomira Nitrasa. KUL ma słono zapłacić za przekonania Przemysława Czarnka, bo się Nitras z nimi nie zgadza? Przecież to komuna pełną gębą! Niedoczekanie! Precz z komuną!” - zauważył wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

za:www.fronda.pl

***

...Nitras... Geny?... Nawiedzony?... Przez co czy przez kogo?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.