Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co łączy homolobby, Trybunał Praw Człowieka i George’a Sorosa? Porażające ustalenia Ordo Iuris

„17 stycznia Europejski Trybunał Praw Człowieka dokonał przewrotu w wykładni praw człowieka i orzekł, że państwa Rady Europy, do których należy także Polska, mają obowiązek prawnego uznania i ochrony związków jednopłciowych. Aby utrudnić krytykę jednoznacznie wadliwego orzeczenia, sędziowie Trybunału Strasburskiego

te rewolucyjne tezy zawarli w wyroku przeciwko Rosji”, przypomina w najnowszym newsletterze Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.

Prezes Ordo Iuris nie ma cienia wątpliwości, że wyrok ETPC nie jest skierowany przeciwko Rosji, ponieważ ta po zaatakowaniu Ukrainy została wykluczona z Rady Europy, tylko przeciwko pozostałym 46 państwom wchodzącym w skład tegoż organu. Co ciekawe: kraje należące do Rady Europy „nie mogły nawet zabrać głosu w tym postępowaniu, bo nie były jego stronami”.

„Jeżeli nie zareagujemy, ten wyrok zmusi Polskę do rejestrowania i uprzywilejowania związków jednopłciowych. Otworzy też szeroko drogę do żądania legalnej homoadopcji”, alarmuje mec. Kwaśniewski.

„Trybunał stawia w niezwykle trudnej sytuacji także naszych prawników. Od kilku lat włączamy się w szereg postępowań, jakie przeciwko Polsce wytoczyli aktywiści LGBT. W każdym z nich żądają uznania, że Polskie prawo i konstytucja naruszają system praw człowieka, odmawiając parom jednopłciowym prawa do małżeńskich przywilejów. Dotychczas żadna ze spraw nie została przez Polskę przegrana. Teraz nasze zadanie przed Trybunałem stało się znacząco trudniejsze”, czytamy dalej w liście skierowanym do przyjaciół i darczyńców Instytutu.

Jerzy Kwaśniewski informuje również, że prawnicy Ordo Iuris pracują nad szczegółową analizą wyroku, w której wykażą, że orzeczenie Trybunału nie ma dostatecznie mocnych podstaw prawnych. „Jednocześnie przygotowujemy memorandum, w którym wskażemy polskiemu rządowi, jakie kroki prawne należy podjąć, aby wyrazić wiążący sprzeciw wobec ideologicznego orzeczenia Trybunału Strasburskiego. We współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami będziemy przekonywać rządy innych państw naszego regionu do przyjmowania deklaracji interpretacyjnych do wyroku ETPC, za pomocą których uniemożliwimy radykałom narzucanie instytucjonalizacji związków jednopłciowych”, podkreśla.

Na koniec prezes Ordo Iuris zwraca uwagę na tzw. niezależność sędziów ETPC. „Wiele o ideologicznych motywacjach sędziów ETPC mówi raport Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości (European Center for Law and Justice), którego autor dr Grégor Puppinck jest profesorem powołanej przez środowisko Ordo Iuris uczelni Collegium Intermarium. Z raportu dr. Puppincka wynika, że Trybunał Strasburski otacza sieć organizacji pozarządowych finansowanych przez George’a Sorosa, którego Open Society promuje radykalne postulaty w rodzaju aborcji na życzenie, formalizacji związków jednopłciowych i homoadopcji”, wskazuje

„W swoim raporcie dr Puppinck wskazuje, że aż 22 spośród 100 sędziów, którzy zasiadali w ETPC pomiędzy 2009 a 2019 rokiem, współpracowało wcześniej z organizacjami pozarządowymi mającymi związek z Open Society. Co ciekawe, rozstrzygali oni łącznie w blisko 90 sprawach, w które zaangażowane były wymienione w publikacji organizacje”, podsumowuje mec. Jerzy Kwaśniewski.

za:pch24.pl

***
Biedny "aktyw" realizujący podszepty z piekła...                                                                                            Żal.                                                                                                                                                             "Une" też maja dusze.                                                                                                                          Nieśmiertelne...

k

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.