Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katolicka stacja radiowa zamierza nagrodzić zwolenniczkę aborcji!

Hiszpańska katolicka stacja  radiowa COPE należąca do Episkopatu Hiszpanii, nominowała znaną projektantkę Agathę Ruiz de la Prada do prestiżowego tytułu „Honorowa Mantyla Roku” (nawiązanie do koronkowych welonów noszonych do dziś przez Hiszpanki przy uroczystych okazjach, w tym podczas Wielkiego Tygodnia);

uroczystość ma się odbyć 17 marca w Marbelli na południowym wybrzeżu Hiszpanii.

De la Prada określa siebie jako głęboko wierzącą osobę i „absolutną fankę” papieża Franciszka, która nigdy się nie nuży nawiedzaniem kościołów w każdym kraju, który odwiedza.  

„Nie uwierzycie Państwo, ale moim życiowym marzeniem jest udekorowanie jakiegoś kościoła. Co więcej, im bardziej Kościół jest atakowany, tym bardziej religijna się staję.  
Zawsze robiłam, na co miałam ochotę, ale wydaje mi się to brakiem szacunku, że krytykują Kościół, dogłębnie mnie to gniewa”. Bardzo cieszy się również z powodu wyróżnienia: „to będzie  wyjątkowy dzień – mówi w wywiadzie dla „La Razón” – Proszę zwrócić [na to] uwagę, [że] odwołałam wszystkie terminy, jakie miałam na ten dzień w kalendarzu. między innymi moją wystawę w Granadzie , którą przesunęłam. I świeżo po powrocie z Meksyku ląduję w Marbelli, aby odebrać nagrodę.
Jestem katoliczką i sprawia mi to szczególną radość”.

Powyższe deklaracje nie przeszkadzają jednak projektantce w oświadczaniu, że „całe życie była za aborcją”
oraz nazywaniu posunięć pro-life „kolosalną bucerą”, przeciwników przerywania ciąży „faszolami”, natomiast aborcji „ogromnym postępem dla kobiet”. Co więcej, sama poddała się jej trzykrotnie, pierwszy raz w wieku 17 lat.

Petycję internetową domagającą się rezygnacji z wyróżnienia aborcjonistki zamieszczoną na portalu hazteoir.org należącym do grupy CitizenGo  podpisało już ponad 13 tys. osób i liczba ta wciąż wzrasta.

za:bialykruk.pl


***
Akceptacja zabójstwa niewinnych dzieci poczętych, w łonach ich matek, to wszak wystarczający powód do nagrody.
Nagrody postępu!
"Katolickiego" (hiszpańskiego) postępu!
Brrr...

Będzie więcej miejsca w kolejce do Nieba...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.