Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Nie mamy nic do religii i wiernych”. Kabaretowa deklaracja Lewicy

Wiec Lewicy w Częstochowie miał wręcz kabaretowy charakter. Politycy, którzy walczą z krzyżem w przestrzeni publicznej i swoim przykładem zachęcali do atakowania kościołów podczas tzw. Strajków Kobiet, zarzekali się, że „nie mają nic przeciwko wiernym i religii”. Z kolei zadeklarowany homoseksualista przekonywał, że kobiety w Polsce nie czują się bezpieczne ze względu na zakres prawnej ochrony życia.

Joanna Scheuring-Wielgus podkreśliła, że „Lewica nigdy, nigdy nie miała nic przeciwko wiernym”. – Lewica nigdy nie miała nic przeciwko religii. Nigdy. Jeżeli ktoś próbuje komuś mówić, że Lewica atakuje wiernych czy religię, to jest wierutne kapłaństwo – oświadczyła.

Nieustanne szkalowanie Kościoła w przestrzeni publicznej i manifestacyjne zakłócanie Mszy Świętej to zdaniem posłanki „pokazywanie nadużyć, przywilejów, ulg, które ma kler, które uważamy, że nie powinny się wydarzyć”.

Z kolei Robert Biedroń zadeklarował, że Lewica jest przeciwko klauzuli sumienia, która ma „realne konsekwencje”. – Czy w państwie rządzonym przez PiS czujecie się bezpiecznie?  – pytał Biedroń.

Zadeklarowany homoseksualista przekonywał, że tylko Lewica jest w stanie zabezpieczyć przyszłość kobiet w Polsce. „Dzisiaj Polki mają jedno z najbardziej barbarzyńskich, jedno z najbardziej restrykcyjnych praw, jeśli chodzi o dostęp do legalnej, bezpiecznej aborcji – nie tylko w Europie, ale i na świecie. To jest patologia, którą może zmienić tylko polska Lewica, bo to polska lewica zawsze walczyła, walczy i walczyć będzie o prawo kobiety do decydowania o jej życiu, o jej zdrowiu, o jej ciele” – powiedział.

Dodał, że „brunatno-faszyzująca koalicja, która już puka do naszych drzwi, ta koalicja PiS i Konfederacji wśród swoich celów – zresztą to zapowiada Konfederacja – będzie miała wyprowadzenie Polski z UE”.

Na końcu Biedroń wyjawił swój kuriozalny pomysł na kampanię wyborczą. „Mamy apel do wszystkich pań. Była kiedyś taka akcja "zabierz babci dowód". Musimy ją powtórzyć, ale w zmienionej formule. Jak któryś z waszych wnuczków chce głosować na Konfederację – drogie babcie – zabierzcie swoim wnuczkom dowody. Nie pozwólcie im głosować na Konfederację” – apelował.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.