Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zamiast prezentacji kandydatów, atak na Kościół. Budka daje „rady” Episkopatowi

„Przede wszystkim episkopat niech zajmie się sprawami wiary, a nie sprawami medycznymi” – grzmiał Borys Budka w czasie prezentacji listy kandydatów na posłów KO w Sosnowcu. Szefa klubu KO rozwścieczyło stanowisko Episkopatu nt. przesłanek aborcyjnych.

- „Prezentujemy najsilniejszą z możliwych drużyn” - mówił Budka w Sosnowcu.

Zamiast na zachwalaniu kandydatów, skupił się jednak na krytykowaniu Kościoła. Politykowi niegdyś powołującej się na nauczanie św. Jana Pawła II, a obecnie skrajnie proaborcyjnej Platformy Obywatelskiej nie spodobało się stanowisko Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ws. dopuszczalności aborcji z uwagi na stan zdrowia psychicznego matki.

- „Przede wszystkim episkopat niech zajmie się sprawami wiary, a nie sprawami medycznymi. To kobieta i lekarz będą decydować w Polsce, czy należy przeprowadzić taki zabieg” - mówił Budka.

za:www.fronda.pl

***

KO chce eutanazji dla Polaków?

W oficjalnym programie wyborczym, będącej jednym z członków Koalicji Obywatelskiej partii Zieloni, jako jeden z głównych postulatów figuruje… eutanazja.

Na sprawę zwrócił uwagę jeden z liderów Trzeciej Drogi, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie Radia Zet, w rozmowie z red. Bogdanem Rymanowskim.

Zieloni rzeczywiście w swym programie postulują „prawną dopuszczalność eutanazji”, jak czytamy w konkretnym zapisie.

Według będących częścią Koalicji Obywatelskiej Zielonych, owa eutanazja miałaby dotyczyć „osób nieuleczalnie chorych”.

Osoby te, „będąc w pełni władz umysłowych” miałyby wyrazić „komisyjnie” – „zdecydowaną wolę zakończenia swojego życia”.

Natomiast wymogi owej komisyjności miałaby wyczerpywać obecność kogoś z członków rodziny, lekarza oraz sędziego.

Zieloni to obok Platformy Obywatelskiej, Inicjatywy Polskie skrajnej proaborcjonistki Barbary Nowackiej oraz Nowoczesnej – główna składowa część Koalicji Obywatelskiej, na czele której stoi Donald Tusk.

„Takich ludzi chce wprowadzić do Sejmu Donald Tusk” – skomentował eutanazyjny postulat Zielonych, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

za:www.fronda.pl

***

Zabójstwo "komisyjne"...                                                                                                                                       Co  trzeba mieć na umyśle....czy ....duszy?... żeby dochodzić do takiego stanu?...                                                         Żal ludzi...                                                                                                                                                        Wszak i "une"-zwracaliśmy uwagę nie raz -na tą oczywistą oczywistość - jak mawia mój Kolega-mają dusze. Nieśmiertelne. Z konsekwencjami niesienia czynów. Nie odkupionych...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.