Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Antyklerykalny plakat przed katedrą w Łodzi. Ma nawoływać do podpalania kościołów?

Na jednym ze słupów ogłoszeniowych w Łodzi pojawił się skandaliczny, antyklerykalny plakat, który może zachęcać do okropnego przestępstwa. Na plakacie zamieszczono grafikę z płonącym kościołem, którą opatrzono napisem: „Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie”.

Oburzający plakat został zawieszony na słupie ogłoszeniowym znajdującym się przed łódzką katedrą. Jak wynika z doniesień mediów, pojawił się tam z piątku na sobotę. O sprawie informuje m.in. łódzki radny Zjednoczonej Prawicy Sebastian Bulak. „Lewactwo w Łodzi szaleje” – komentuje samorządowiec.

W związku z pojawieniem się skandalicznego plakatu, który może zachęcać do popełnienia przestępstwa, o incydencie poinformowana została policja. Jednak zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, antyklerykalny plakat został już zdjęty. Policja jednak zabezpieczyła monitoring miejski i dokonała oględzin miejsca.

„W Łodzi pod rządami Hanny Zdanowskiej skrajne lewactwo szaleje. W mieście pojawiają się plakaty nawołujące do podpaleń kościołów. Tych sprawców trzeba ścigać i za pomocą kodeksu karnego wypalić im te głupie pomysły. Taka sytuacja nie może mieć miejsca” – wskazuje miejski radny Sebastian Bulak /PiS/.

Zdjęcie antyklerykalnego plakatu w sieci zamieścił Michał Owczarski z łódzkiej Fundacji Życie.Tymczasem dziś w południe w tejże katedrze uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem kardynała-nominata Grzegorza Rysia zainaugurowano mające trwać dwa lata „synody” parafialne, których celem jest przedyskutowanie i wprowadzenie ustaleń IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej w lokalnych wspólnotach.

W Eucharystii koncelebrowanej uczestniczyli księża biskupi – bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak oraz księża diecezjalni i zakonni z całej Archidiecezji.

Na dzisiejszą liturgię do łódzkiej katedry przyjechały delegacje ze wszystkich parafii z terenu Archidiecezji, a przedstawiciele lokalnych wspólnot – pod koniec liturgii - otrzymali symbol synodu – świecę synodalną – która w dniu jutrzejszym zapłonie we wszystkich parafiach podczas specjalnego obrzędu inaugurującego „synod” parafialny oraz dwa dokument: Dokument Końcowy IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej oraz Vademecum „Synodów” Parafialnych.
No właśnie.
W katedrze ważne wydarzenie w życiu Kościoła Partykularnego, a na sąsiadującym ze świątynią słupie ogłoszeniowym coś takiego.

za:pch24.pl

***
Wzmożenia biedniaków. Duchowych? Umysłowych? Tak czy siak-smutne. Wszak i une mają dusze. Nieśmiertelne. Ze wszystkimi konsekwencjami czynów...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.