Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pytania i odpowiedzi prof. Zbigniewa Dmochowskiego w związku z 11.11.11

W dniu 11 listopada 2011r.(piątek) obchodziliśmy w Polsce kolejne Narodowe Święto Niepodległości ( 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.).

Zgodnie z programem przewidziane były następujące centralne uroczystości

1) godz. 9 – uroczysta Msza św. za Ojczyznę w katedrze polowej Wojska Polskiego (ul. Długa),
2) godz. 10-14 – pokaz filmów dokumentalnych, kiermasz książek historycznych i punkt informacyjny o przyszłej siedzibie i działalności Muzeum Historii Polski (ogrzewany namiot na pl. Teatralnym),
3) godz. 10-18 – przejażdżka zabytkowym tramwajem, w którym przewodnicy z Klubu Miłośników: Komunikacji Miejskiej mieli opowiadać o historii mijanych tramwajem miejsc (start przy pl. Narutowicza),
4) godz. 10-18 – przejażdżka zabytkowym autobusem tzw. ogórkiem, w którym grupa przewodnicka „ przewodnicy.warszawa.pl” opowiadać miała o zabytkach stolicy związanych  ze świętem ( pętle  przy pl. Teatralnym i Belwederze),
5) godz. 10-18 „Bohaterowie Niepodległości” – warsztaty plastyczne z okazji Swięta Niepodległości dla dzieci w wieku 5-12 lat (Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska79),
6) godz. 11-18 – gra miejska oparta na szlaku wędrówki Kazimierza Palucha „Paluchem po mapie” (start do godz. 16, 30 i meta przy ul. Senatorskiej 35),
7) godz. 12 – uroczysta odprawa wart przed grobem Nieznanego Zołnierza (pl. Piłsudskiego),
8) godz. 12 – „Dlaczego Paderewski” – koncert fortepianowy Katarzyny Kraszewskiej, w programie utwory I.J.Paderewskiego i F. Chopina oraz spotkanie  dyskusyjne z udziałem prof. dr hab.M.M.Drozdowskiego, X.Pilch-Nowakowskiej i H. Kielich-Rainki (Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62),
9) godz. 13 – defilada historyczna na Trakcie Królewskim ( z pl. Piłsudskiego przez ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowy Świat, al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego),
10) godz. 15 – Marsz Niepodległości ( zbiórka przy pl. Konstytucji),
11) godz. 18 – koncert. Dudziaka wraz z zespołem ( ogrzewany namiot za pl. Teatralnym).

Po doświadczeniach zeszłorocznego Marszu Niepodległości ( 11 listopada 2010r.), który rozpoczął się w Warszawie na Placu Zamkowym i został zakłócony przez kręgi zwalczające krzyż Chrystusowy ( po zamachu smoleńskim 10 kwietnia 2010r.) i bazujące na polskim Herrenvolku – gejów i lesbijek, można się było spodziewać znacznie  szerszego programu przeciw  Narodowemu Marszowi Niepodległości w Warszawie w tym roku.

Tegoroczny Marsz miał się odbyć po utworzeniu w nowowybranym Parlamencie R.P. (9 października 2011r.) dwóch partii Ruchu Palikota (RP) z 40 posłami R.P. i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) z 27 posłami R.P.
Partie te dostały się do Sejmu R.P. VII kadencji ze względu na następujące ich najważniejsze punkty programowe:
RP
a) przyjęcie pozycji walki z Kościołem katolickim,
b) współpracy z gejami i lesbijkami,
c) postawienie na młody, niedoświadczony elektorat, któremu obiecano walkę z doświadczoną kliką parlamentarną.

SLD
a) przyjęcie pozycji walki z Kościołem katolickim,
b) zachowanie pewnych priorytetów z okresu PRL,
c) postawienie na elektorat związany z PRL,
d) współpracy z gejami i lesbijkami

Z tego też powodu obok Programu Narodowego Święta Niepodległości powstał Program mający zakłócić ten patriotyczny program, przede wszystkim w Warszawie.
Podstawowe punkty tego programu, to:
a) Zaproszenie przez wymienione wyżej partie (RP i SLD) do Warszawy bojówek, przede wszystkim niemieckich, ale także z kilku innych państw do działań sabotażowych wobec Narodowego Święta Niepodległości.
b) Impreza pt „ Kolorowa Niepodległa”: wiec połączony z ulicznymi koncertami organizowane przez Pracowniczą Demokrację i gejów i lesbijki. Słowami kluczowymi (key words)  były:
„FASZYSCI PRECZ Z NASZYCH ULIC” oraz
„”WOLĘ BYĆ PEDAŁEM NIŻ FASZYSTĄ”
c) Blokada Marszu Niepodległości, w tym brutalne atakowanie osób i grup ( niezależnie od płci i wieku) z polskimi flagami i strojami historycznymi, udającymi się ku Placowi Konstytucji.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Pytanie nr. 1
Kto zaprosił do Warszawy na Narodowy Dzień  Niepodległości (11.11.11) bojówki europejskie, w szczególności niemieckie, wyznaczając im odpowiednie zadania sabotażowe?
Odpowiedź nr. 1
Prawdopodobnie Ruch Palikota i SLD

Pytanie nr 2
Kto zabezpieczył tym bojówkom przejazd wraz z odpowiednim sprzętem do bicia Polaków od granicy danego państwa do Warszawy?
Odpowiedź nr. 2
Prawdopodobnie Ruch Palikota i SLD

Pytanie nr 3
Kto wydał zezwolenie na imprezę pt „Kolorowa Niepodległa”, blokującą dojście potencjalnych uczestników Marszu Niepodległości do miejsca zbiórki ( godz. 15 – Plac Konstytucji) ?
Odpowiedź nr. 5
Prawdopodobnie władze miasta stołecznego , WARSZAWY, w tym Prezydent Warszawy Pani HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ.

Pytanie nr. 4
Kto wydał zezwolenie i ustalił ostateczną trasę MARSZU NIEPODLEGLOSCI?
Odpowiedź nr. 4
Prawdopodobnie władze miasta stołecznego, WARSZAWY, w tym Prezydent Warszawy, Pani HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ.

Pytanie nr. 5
Kto ustalił sposób ochrony uczestników i potencjalnych uczestników MARSZU NIEPODLEGLOSCI ( były tam całe rodziny z małymi dziećmi, niepełnosprawni, osoby na wózkach inwalidzkich itp.)?
Odpowiedź nr. 5
Prawdopodobnie Komendant Policji R.P., w uzgodnieniu z Ministrem MSWiA R.P.

Pytanie nr. 6
Kto ustalił sposób ochrony uczestników i potencjalnych uczestników imprezy „KOLOROWA NIEPODLEGLA”?
Odpowiedź nr. 6
Prawdopodobnie Komendant Policji R.P., w uzgodnieniu z Ministrem MSWiA R.P.

Pytanie nr. 7
Kto dopuścił do braku pełnej ochrony przez siły policyjne uczestników MARSZU NIEPODLEGLOSCI na całej trasie przemarszu ( od pl. Konstytucji do Pomnika DMOWSKIEGO na Rozdrożu)?
Odpowiedź nr. 7
Prawdopodobnie Komendant Policji R.P., w uzgodnieniu z Ministrem MSWiA R.P.

Pytanie nr. 8
Kto dopuścił w szczególności do braku pełnej ochrony przez siły policyjne uczestników MARSZU NIEPODLEGLOSCI oraz sprzętu medialnego przy Pomniku DMOWSKIEGO na Rozdrożu?
Odpowiedź nr. 8
Prawdopodobnie Komendant Policji R.P., w uzgodnieniu z Ministrem MSWiA R.P.
Pytanie nr. 9

Kto dopuścił do braku pełnej i jednoznacznej ochrony zarówno gmachu URZEDU RADY MINISTROW R.P. w al. Ujazdowskich oraz uczestników MARSZU NIEPODLEGLOSCI w al. Ujazdowskich?
Odpowiedź nr. 9
Prawdopodobnie Komendant Policji R.P., w uzgodnieniu z Ministrem MSWiA R.P..

Pytanie nr. 10
Kto przejął ochronę uczestników MARSZU NIEPODLEGLOSCI w al. Ujazdowskich przy braku pełnej ochrony przez siły policyjne?
Odpowiedź nr. 10
KIBICE POLSCY zwani „KIBOLAMI”.

Literatura

1. Z. Dmochowski Refleksje powyborcze (nie publikowane)
2. S. Meetschen PRAWO, LEWO, PILSUDSKI, Idziemy, 13 listopada 2011
3. Gazeta Wyborcza, 12-13 listopada 2011
4. Fakt, 12-13 listopada 2011-
5.Superekspres, 12-13 listopada 2011
6. Nasz Dziennik, 10-11 listopada 2011
7. Nasz Dziennik, 12-13 listopada 2011
8. Gazeta Polska codziennie, 14.11.2011
.
P.S.

Stefan Meetschen, Redaktor niemieckiej gazety katolickiej „Die Tagespost” oraz polskiego tygodnika katolickiego „Idziemy” w związku z przewidywanymi poważnymi wypadkami w Warszawie w dniu 11 listopada 2011 r. napisał:
„Zawsze odczuwam pewne zażenowanie , kiedy Niemcy przekraczają Odrę , aby u swoich polskich sąsiadów zaprowadzić porządek”.

Zbigniew Dmochowski

Copyright © 2017. All Rights Reserved.