Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Latrones kryją się nawzajem

Kto by pomyślał, że pan przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak tak prędko pójdzie w ślady generała Jaruzelskiego? To znaczy nie we wszystkim, co to, to nie ; pan Dworak, jeśli nawet jest agentem, to znacznie mniejszego, niż generał Jaruzelski kalibru. Generał Jaruzelski odpowiadał przed Leonidem Breżniewem za cały nasz nieszczęśliwy kraj, podczas gdy pan Dworak odpowiada tylko za odcinek mediów elektronicznych. Mimo jednak tych wszystkich różnic, jest również iunctim w postaci pragnienia odpowiadania przed Historią, a nie, dajmy na to, przed niezawisłymi sądami, czy chociażby - Najwyższą Izbą Kontroli. A właśnie pan Dworak uprosił Platformę Obywatelską, Sojusz Lewicy Demokratycznej i dziwnie osobliwą trzódkę posła Palikota o zablokowanie możliwości skontrolowania przez NIK procesu przydzielania koncesji na platformę cyfrową. Jak wiadomo, w następstwie tego dziwnego procesu KRRiTV odmówiła koncesji Fundacji Lux Veritatis dla Telewizji TRWAM.

Prośba pana Dworaka dowodzi, że wbrew wcześniejszym jego i innych członków Krajowej Rady deklaracjom, w procesie przyznawania koncesji muszą jednak kryć się jakieś wstydliwe zakątki, skoro obawia się on poddania tego procesu kontroli NIK. Po drugie - że te wstydliwe zakątki znane są Platformie Obywatelskiej, Sojuszowi Lewicy Demokratycznej oraz dziwnie osobliwej trzódce posła Palikota, skoro do prośby pana Dworaka odniosły się one z pełnym zrozumieniem i aprobatą. Po trzecie zatem - jest to poważna poszlaka, że proces przyznawania koncesji na platformę cyfrową był od samego początku stronniczy, stanowiąc realizację zadania pozbawienia Telewizji TRWAM darmowego dostępu do wszystkich odbiorców w Polsce. Kto to zadanie Krajowej Radzie zlecił, dlaczego mu tak na tym zależało oraz co w zamian obiecał jej członkom - to być może kontrola by wyjaśniła, no ale nie wyjaśni, bo zostanie zablokowana przez wymienione frakcje, co - po czwarte - pokazuje, że Sejm to rzeczywiście spelunca latronum.

Stanisław Michalkiewicz

Komentarz  •  serwis „Pod Lupą” (www.podlupa.pl)  •  19 marca 2012

za: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2443 (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.