Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sellin: Decyzja KRRiT to kompromitacja

W rozmowie z portalem Niezależna.pl były członek KRRiT Jarosław Sellin decyzję Rady o rozłożeniu opłat na raty nazywa kompromitacją. Firmy, które dostały miejsce na multipleksie cyfrowym, nie są teraz w stanie zapłacić za koncesję. Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że KRRiT zdecydowała o rozłożeniu na raty opłat koncesyjnych dla nadawców, którym przyznano miejsca na multipleksie cyfrowym, ponieważ nie byli oni w stanie ich zapłacić. To zdumiewające, że nadawcy, którzy teoretycznie mieli być w znacznie lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, teraz nie są w stanie ponieść nawet opłat koncesyjnych.

- Rzeczywiście prawdą jest, że od początku istnienia KRRiT zdarzały się sytuacje, w których rozkładano na raty opłatę koncesyjną, ale nie przypominam sobie, żeby to rozłożenie było na 114 lub 93 raty, bo jest to faktycznie rozłożenie opłaty na wiele lat, wskutek czego powstają drobne opłaty miesięczne. W sytuacji, kiedy jednym z głównych uzasadnień odmowy przyznania miejsca na multipleksie cyfrowym TV Trwam było odwołanie się do rzekomych problemów finansowych fundacji Lux Veritatis, rozłożenie na raty opłat koncesyjnych wszystkim firmom, które dostały miejsca na multipleksie, jest kompromitacją KRRiT. Ta sytuacja kompromituje uzasadnienie ws. TV Trwam i odsłania rzeczywiste intencje KRRiT w stosunku do fundacji Lux Veritatis i TV Trwam. W tym przypadku nie przyznano miejsca na multipleksie cyfrowym, ponieważ najwyraźniej zadziałała lewicowo-liberalna poprawność polityczna – tłumaczy Jarosław Sellin w rozmowie z portalem Niezależna.pl.


za:niezalezna.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.