Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Dziewiecki: „Gazeta Wyborcza” w obronie homo-krzywdzicieli

Po raz kolejny „Gazeta Wyborcza” (27.06. 2012) usiłuje na swoich łamach zdyskredytować, ośmieszyć i zastraszyć tych, którzy odważają się demaskować homolobby w jakimkolwiek środowisku, w tym także w środowisku Kościoła katolickiego. Po raz kolejny też czyni to piórem Katarzyny Wiśniewskiej

Stara się to czynić w najbardziej prymitywny z możliwych sposobów, czyli poprzez negowanie istnienia tych, którzy stanowią lobby dla księży z problemami seksualnymi. Dziennikarka „GW” jak zwykle stosuje irracjonalne „chwyty” po to, by osiągnąć wyznaczony sobie cel.

Chwyt pierwszy: wnioski ks. Tadeusza Isakowiczicza-Zaleskiego, który w oparciu o analizę dokumentów IPN-u potwierdza istnienie w Kościele lobby homoseksualnego, dziennikarka „GW” uznaje za „egzotykę”. K. Wiśniewska pozostaje sobie wierna, czyli usiłuje dyskredytować dokumenty zgromadzone w IPN-ie, mimo że nie przytacza żadnego argumentu, który poddawałby w wątpliwość zawartość dokumentów, którymi dysponuje IPN czy wnioski, jakie z tych dokumentów wyciąga ks. Isakowicz. W konsekwencji K. Wiśniewska traktuje swoich czytelników jak ludzi skrajnie bezkrytycznych, a samą siebie jak nieomylny autorytet, który tworzy „rzeczywistość” mocą… wyznawanej przez siebie ideologii. Chwyt drugi: dziennikarka „GW” usiłuje odwrócić uwagę od istoty problemu, atakując przy okazji ks. arcybiskupa Józefa Michalika za rzekomą obronę księdza oskarżonego o seksualne molestowanie dziewczynki. „Gazeta Wyborcza” pozostaje wierna samej sobie, czyli w każdy możliwy sposób usiłuje osłabić Kościół katolicki w Polsce. Jedną z metod działania w tym względzie jest konsekwentne występowanie w obronie jednej grupy księży, a mianowicie tych, którzy przeżywają poważny kryzys i którzy krzywdzą innych ludzi – w tym także dzieci i nastolatków.

K. Wiśniewska po raz kolejny potwierdza swoje ideologiczne zacietrzewienie, które paraliżuje jej zdolność krytycznego myślenia na temat lobby homoseksualnego, a w konsekwencji wyklucza możliwość intelektualnej dyskusji z nią. Potwierdzeniem tegoż zacietrzewienia jest fakt, że dziennikarka „GW” uznaje krytykę ideologii homoseksualnej za przejaw…homofobii! Według K. Wiśniewskiej zdolność krytycznego myślenia o postawach czy zjawiskach, które „GW” bezkrytycznie wspiera, to nie przejaw inteligencji, lecz właśnie fobii. Dziennikarka „GW” usiłuje szantażować władze Uniwersytetu Papieskiego z jego Wielkim Kanclerzem – ks. kard. Stanisławem Dziwiszem na czele – po to, by również ta wyższa uczelnia poddała się „poprawności” politycznej, czyli lewackiej ideologii i dopuszczała na swym terenie do głosu wyłącznie tych, którzy bezkrytycznie (ale raczej nie bezinteresownie) wspierają lobby homoseksualne. To kolejne potwierdzenie, że „GW” usiłuje narzucić społeczeństwu swój indeks autorów, uczelni i ksiąg zakazanych. Jestem całkowicie pewien, że tego typu dyktatorskie, totalitarne zapędy „GW” nie przestraszą ks. dra hab. Dariusza Oko, ani nie pozbawią wolności myślenia tych, którzy słuchają Jezusa i dzięki temu mają oczy po to, by widzieć, a inteligencję po to, by myśleć i by szukać prawdy, która wyzwala.


za:www.fronda.pl (pn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.