Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Policję prawda gorszy

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa-Ursynów nie zajęli się sprawą niszczenia przez wandali wystawy „Wybierz Życie”, pomimo że sami chuligani ujawnili się e-mailowo w jednej z ogólnopolskich gazet. Zamierzają za to oskarżyć obrońców życia o "wywołanie zgorszenia". Mimo kilkukrotnego zgłaszania aktów wandalizmu wobec wystawy – poinformowała NaszDziennik.pl Fundacja Pro – Prawo do Życia - sprawa nie ruszyła z miejsca. Dziwi fakt, że policja nie zareagowała nawet po tym, jak przeciwnicy aborcji przyznali się do dokonanych czynów, wysyłając e-maila do "Gazety Wyborczej".

Tymczasem ten sam komisariat zdążył już przygotować zarzuty, które postawił Fundacji - właścicielowi wystawy. Jak wyjaśniła Fundacja, Kinga Małecka-Prybyło, członek zarządu Fundacji, została wezwana we wtorek, 7 sierpnia br., na komisariat, gdzie dowiedziała się, iż "wywołała zgorszenie publiczne, zlecając umieszczenie przy ogrodzeniu kościoła nieprzyzwoitych ogłoszeń zawierających zdjęcia przedstawiające wizerunek ludzkich płodów i ich fragmentów, tj. czyn z art. 51 § 1 w związku z art. 141 kodeksu wykroczeń".

- Zostałam wezwana na komisariat w celu złożenia wyjaśnień - mówi Kinga Małecka-Prybyło. - Na wstępie poinformowałam policjantkę o tym, iż w ciągu kilku lat prezentacji wystawy „Wybierz Życie" 6 postępowań w podobnych sprawach toczyło się już przed sądami. Wszystkie procesy zakończyły się wyrokami uniewinniającymi, więc warto zastanowić się, czy wdrażać kolejną sprawę o tym samym charakterze, marnując czas i pieniądze na kolejne postępowanie. Przesłuchującej mnie policjantce przekazałam również uzasadnienia dwóch z tych wyroków. Moje wyjaśnienia nie miały jednak dla niej znaczenia, gdyż od początku była zdecydowana wnieść sprawę do sądu – wyjaśniła Małecka-Prybyło.

Wystawa "Wybierz Życie" ukazuje prawdę o aborcji i ma charakter edukacyjny. Fundacja Pro – Prawo do Życia wyjaśnia, że wszędzie, gdzie pojawia się ekspozycja, wywołuje ogromną dyskusję. Od 2005 roku, kiedy to została zaprezentowana po raz pierwszy, CBOS zauważył znaczącą zmianę opinii publicznej w kierunku spadku poparcia dla dopuszczalności aborcji. Zdjęcia są dosłowne, ale jak inaczej pokazać okropny czyn?

- Czy ciało zmarłej osoby jest nieprzyzwoite? Zapytałam o to przesłuchującą mnie policjantkę - mówiła Małecka-Prybyło. Jednocześnie wyjaśniła, że według funkcjonariuszy policji zwłoki osób oglądane w trumnach nie są nieprzyzwoite. - Te z plakatu – tak - zaznaczyła.

W ostatnim czasie to kolejna akcja policji mająca na celu powstrzymanie eksponowania wystawy. 2 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali uczestników legalnego zgromadzenia i skonfiskowali plakat prezentujący zwłoki zabitego, a nienarodzonego dziecka. Wydarzenie miało miejsce na przystanku Woodstock. Pod koniec kwietnia funkcjonariusze Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy na polecenie prezydenta miasta dwukrotnie zdemontowali i zabrali wystawę ze Starego Rynku w Bydgoszczy, która znajdowała się tam legalnie na terenie dzierżawionym w tym celu przez Fundację Pro - Prawo do Życia.

Izabela Kozłowska

za:  http://www.naszdziennik.pl (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.