Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Anglikański biskup: chrześcijanie traktowani jak Żydzi w III Rzeszy

Opisywanie obrońców tradycyjnego małżeństwa jako „fanatyków” nasuwa skojarzenie z „traktowaniem Żydów w nazistowskich Niemczech”, powiedział były prymas Kościoła anglikańskiego, lord Carey.
Lord Carey z Clifton wziął udział w debacie na temat rozszerzenia pojęcia małżeństwa o pary homoseksualne, na której odwołał się do porównania do czasów nazistów. - Przeciwnikom nowej definicji grozi traktowanie podobne do losu Żydów pod rządami narodowego socjalizmu. – stwierdził Carey na zjeździe Partii Konserwatywnej w Birmingham. Zdaniem ex-prymasa lżenie obrońców tradycji jest pierwszym krokiem ku państwu totalitarnemu. – Szanujemy demokrację. Szanujemy też naszą chrześcijańską spuściznę i chcemy o niej dyskutować w uczciwszy sposób – rzekł hierarcha.


Zdaniem Careya nie można pozwalać politykom na „bezczeszczenie świętej instytucji małżeństwa”. Zarzucił on premierowi Cameronowi, że temat homoseksualnych małżeństw porusza wyłącznie z politycznego wyrachowania.Rząd powinien się raczej zająć nierównościami społecznymi i pomocą dla biedoty.


Według brytyjskich mediów premier David Cameron (lider Partii Konserwatywnej) chce jak najszybciej przeforsować ustawę rozszerzającą definicję małżeństwa: mówi się o końcu roku 2013. Większość parlamentarzystów z Partii Pracy oraz Partii Liberalnej popiera zamiary Camerona, natomiast wielu konserwatystów jest przeciw.


Sam Cameron zdaje się być zdeterminowany. Wystarczy wspomnieć jego wypowiedź sprzed ponad pół roku: Nie wspieram małżeństw gejowskich, pomimo tego że jestem konserwatystą. Wspieram małżeństwa gejowskie, ponieważ jestem konserwatystą

za:www.fronda.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.