Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TVP cenzuruje

Wielkim skandalem było ocenzurowanie przez główne wydanie „Wiadomości” TVP1, „Panoramy” TVP2 oraz inne programy informacyjne TVP wiadomości o pielgrzymce Polaków do Ojca Świętego Benedykta XVI do Stolicy Apostolskiej, która odbyła się 7.11.2012 r. Poseł na Sejm RP
Anna Elżbieta Sobecka

Prezes Zarządu TVP
Sz.P. Juliusz Braun
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 WarszawaDlaczego TVP cenzuruje słowa Ojca Świętego Benedykta XVI?!

Szanowny Panie Prezesie!

Wielkim skandalem było ocenzurowanie przez główne wydanie „Wiadomości” TVP1, „Panoramy” TVP2 oraz inne programy informacyjne TVP wiadomości o pielgrzymce Polaków do Ojca Świętego Benedykta XVI do Stolicy Apostolskiej, która odbyła się 7.11.2012 r.

Tymczasem już o godz. 12.05 Polska Agencja Prasowa podała, że „liczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja wzięła udział w środowej audiencji generalnej Benedykta XVI w Watykanie". (…) Zwracając się po polsku Papież powiedział: >Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, a szczególnie Rodzinę Radia Maryja, z biskupami. (…) Każdy człowiek niesie w sobie tajemniczą tęsknotę za Bogiem. Pragnienie spotkania z Nim jest zaczynem wiary, wewnętrznym impulsem do szukania Go<. (…) Rano mszę dla pielgrzymki Radia Maryja odprawił w bazylice świętego Piotra watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone (PAP)”.

Niestety, Telewizja Polska o tych ważnych dla Polaków informacjach nie wspomniała ani słowem. Ocenzurowała depesze i uniemożliwiła zapoznanie się opinii publicznej ze słowami wypowiedzianymi przez Ojca Świętego Benedykta XVI oraz sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej księdza kardynała Tarcisio Bertonego, którzy zwrócili się do Polaków, do wielomilionowej Rodziny Radia Maryja starającej się o miejsce na multipleksie cyfrowym dla katolickiej Telewizji Trwam.

Jako utrzymujący Telewizję Polską mamy prawo żądać rzetelnej informacji i respektowania wartości chrześcijańskich. W związku z tym protestujemy przeciwko permanentnej cenzurze dotyczącej życia Kościoła w programach informacyjnych TVP. To niepokojące zjawisko powtarza się regularnie. Żądamy oficjalnych przeprosin oraz dymisji osób odpowiedzialnych za wycięcie z anteny tak ważnych informacji. To niedopuszczalne w demokratycznym państwie. To nie jest PRL. Żądamy natychmiastowej Pana reakcji.

Z poważaniem
Anna Sobecka

poseł RP
członek Rady Programowej TVP i sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu


za:www.naszdziennik.pl (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.