Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biały Dom publikuje petycję o Kościele jako "grupie nienawiści"

Na stronie internetowej Białego Domu, w Boże Narodzenie, pojawiła się petycja wzywająca do uznania Kościoła za organizację przestępczą, nawołującą do nienawiści z powodu krytyki homoseksualizmu. Do 3 stycznia br. podpisało się pod nią ponad 1,6 tys. osób. Do 24 stycznia inicjatorzy petycji chcą zebrać przynajmniej 25 tys. popisów. - Petycja ujawnia zasadniczy program, który nie ma po prostu zapobiegać przemocy i zbrodni, ale ma piętnować każdy rodzaj dezaprobaty homoseksualizmu i zasadniczo ma nas uciszyć – stwierdził tuż po pojawieniu się inicjatywy Peter Sprigg z Instytutu Badań nad Rodziną w Waszyngtonie. Dodał, że przypisanie Kościołowi łatki „organizacji nawołującej do nienawiści”, ma pozbawić tę instytucję udziału w debacie publicznej dotyczącej kwestii „homo-małżeństw” i innych podobnych dewiacji.

Inicjatorzy petycji, zamieszczonej na oficjalnej stornie Białego Domu, oskarżyli papieża Benedykt XVI o to, że podczas ostatniej alokucji skierowanej do Kolegium Kardynalskiego w czasie Świąt „poniżał i dezawuował osoby homoseksualne na całym świecie”.

„Używając nienawistnego języka i dyskryminujących uwag, Papież namalował portret, w którym geje zostali przedstawieni jako obywatele drugiej kategorii” – można przeczytać w uzasadnieniu petycji. Autorzy protestu zarzucili Ojcu św., że powiedział, iż „geje zakładając rodziny trywializują je i stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa, a ‘rodzice’ homoseksualni odbierają godność dzieciom. Zwolennicy petycji dodali, że Papież „sugeruje, iż homoseksualne rodziny są podludźmi, ponieważ nie są one godne w oczach Boga”.

Petycja wzywa administrację prezydenta Baracka Obamy do uznania Kościoła za grupę przestępczą, podżegającą do nienawiści, zgodnie z definicją sformułowaną przez Southern Poverty Law Center i Anti-Defamation League.

Peter Sprigg uważa, że autorzy protestu celowo wprowadzają w błąd obywateli, a sama petycja ma wyraźnie polityczny charakter. Wyjaśnił, że Benedykt XVI nie użył nienawistnych słów, a przemówienie nie było podżeganiem do nienawiści.

W alokucji skierowanej do kardynałów, Papież nie odwoływał się bezpośrednio do „małżeństw homoseksualnych” czy „homoseksualizmu”. Raczej bronił nauczania Kościoła dotyczącego seksualności i „prawdziwej struktury rodziny, składającej się z ojca, matki i dziecka”.

Ojciec Święty obalał nowoczesne pojęcie płci rozumianej jako „roli społecznej, którą się wybiera”, a nie jako „dany element przyrody”. Bronił także „cielesnej tożsamości, która służy jako element określający istotą ludzką”. Benedykt XVI wyjaśniał, że komplementarność mężczyzny i kobiety jest częścią „ludzkiej istoty” i stanowi podstawę natury człowieka oraz rodziny.

Peter Sprigg z Instytutu Badań nad Rodziną w Waszyngtonie wyjaśnił, że należy wyraźnie odróżnić od siebie moralny sprzeciw wobec zachowań homoseksualnych od zbrodni wobec tych osób. Działacz wyraził zaniepokojenie z powodu „niebezpiecznego etykietowania”. Jego zdaniem - jak na ironię - przypisanie danej grupie łatki nienawistników może faktycznie wywołać nienawiść, ale wobec tej grupy.

Na poparcie swojej argumentacji Sprigg przywołał incydent z sierpnia ub. r., gdy 28-letni mężczyzna wszedł do Instytutu Badań nad Rodziną (Family Research Council) w Virginii, skrytykował politykę Instytutu a następnie otworzył ogień, strzelając w kierunku ochroniarza. Wcześniej Instytut został zaliczony do „grupy nienawiści” przez Southern Poverty Law Center.


Źródło: EWTN, AS.


za: http://www.pch24.pl (xwk)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.