Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Absurdalne oskarżenia wobec o. dr. Tadeusza Rydzyka

Każdy mierzy wedle swojej miary. Dziś Roman Giertych, główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika, zrobi wszystko w atakowaniu dyrektora Radia Maryja po to tylko, aby szkodzić Ojciec dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Romana Giertycha, zaapelował o pracę nad tym, by wszyscy żyli w prawdzie, zgodzie i miłości.

Roman Giertych w bezpardonowy sposób zaatakował założyciela Radia Maryja. Giertych zasugerował, że w okresie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło o. dr. Tadeusza Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian ojciec dyrektor – jak powiedział Giertych – rzekomo miał nie domagać się od PiS zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Były wicepremier wysłał list do o. Tadeusza Rydzyka, o. Janusza Soka, przełożonego Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, a także do księży biskupów.

- To jest tak absurdalne, że aż chore. Módlmy się i pracujmy nad tym, żebyśmy wszyscy żyli w Polsce w prawdzie, zgodzie i miłości –powiedział o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes SP, była wiceminister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, stwierdziła, że jest to wielki atak na Kościół katolicki, którego częścią są Radio Maryja i Telewizja Trwam. Dodała, że Radio Maryja prowadzi wielką promocję życia, stąd te słowa budzą horrendalne oburzenie.

- To po prostu obrzydliwe. Stawiam znak równości pomiędzy tym a atakami Palikota i jego współtowarzyszy na Kościół katolicki, na księży, na biskupów. Wykorzystywanie do tego innych mediów i pisanie jakichś listów do hierarchów jest pewnie obliczone na bardzo tani efekt. Że pobudzi się bardzo antyklerykalny elektorat i że wreszcie ktoś może podliże się tym, którzy decydują o tym, kto ma być na listach wyborczych – powiedziała Kempa na antenie Radia Maryja.

Każdy mierzy wedle swojej miary. Dziś Roman Giertych, główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika, zrobi wszystko w atakowaniu dyrektora Radia Maryja po to tylko, aby szkodzić – stwierdził również na antenie radia poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS.

- Nie ma się co przejmować tym ujadaniem, jazgotem zarówno liberałów, jak i ich kabotyńskich pomocników. Chciałoby się powiedzieć: „Dłużej klasztora jak przeora”. Bądźmy optymistami. Tylko jeden warunek. Musimy być zorganizowani, zdyscyplinowani, również w dniu wyborów. Prędzej czy później odsuniemy od władzy tych nieudaczników – powiedział Joachim Brudziński.

MM

(NDz), Tytuł pochodzi od Wirtualnej Polonii

za:http://wirtualnapolonia.com (kn)

***

Miałeś chłopie złoty róg. A co się ostało?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.