Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jan Bodakowski - Tygodnik posła z partii Palikota nawołuje do mordowania katolików

Wydawany już prawie od 13 lat tygodnik „Fakty i Mity” to pismo prawie w całości poświęcone obwinianiu kościoła katolickiego o wszelakie zbrodnie. Gdyby life motywem pisma byli Żydzi a nie katolicy, to niewątpliwie pismo to było by już dawno zlikwidowane. Prócz szerzenia nienawiści do katolików, przypisywania katolikom odpowiedzialności za wszelkie zbrodnie – w szczególności za patologie seksualne, tygodnik ten publicznie i bezwstydnie nawołuje do mordowania katolików. Jedną z ikon pisma jest rysunek granatu wojskowego podpisany hasłem „wrzuć na tace”. To jednoznaczne nawoływanie do terroryzmu jest niestety powszechnie akceptowane. Zapewne gdyby hasło zilustrowane granatem brzmiało „wrzuć w chałaty” media, prokuratura i politycy nie byli by tak tolerancyjni jak w wypadku „Faktów i Mitów”. Do jednego z wydań tygodnika dołączono właśnie takie nalepki zachęcające do zabijania katolików.

Od 2011 roku naczelny „Faktów i Mitów” Roman Kotliński jest posłem Ruchu Palikota. Urodził się on w 1967 roku. Po maturze w latach od 1986 był seminarzystą w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku i w Łodzi. W 1993 roku został magistrem teologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W tym samym roku przyjął świecenia kapłańskie. Był wikariuszem trzech parafiach diecezji łódzkiej. W 1996 porzucił kapłaństwo. W 1997 opublikował we własnym wydawnictwie antyklerykalną autobiografie. Której łączny nakład przekroczył 600.000 egzemplarzy. Kolejnym sukcesem wydawniczym okazał się antyklerykalny tygodnik. Roman Kotliński był działaczem SLD, założycielem Antyklerykalnej Partii Postępu Racja. Start z list Ruchu Palikota umożliwił mu zdobycie mandatu poselskiego w 2011 roku.

Zdaniem Instytut Pamięci Narodowej Roman Kotliński był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Janusz”.

Jan Bodakowski

Copyright © 2017. All Rights Reserved.