Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie dostał pracy bo jest chrześcijaninem

Jamie Haxby – brytyjski grafik – ubiegając się o pracę w hotelu nieopodal angielskiego Colchester usłyszał, iż nie może jej otrzymać, gdyż jest chrześcijaninem. Panu Haxby oznajmiono, że niektórzy pracownicy są ateistami i nie będą chcieli  z nim pracować. Sprawa trafiła przed sąd, w którym pan Haxby zeznał, iż w czasie rozmowy kwalifikacyjnej został wprost zapytany o to, czy jest chrześcijaninem, na co odpowiedział twierdząco.

Celie Parker, która prowadziła rozmowę spostrzegła, że portfolio pana Haxby zawierało prace wykonane dla różnych kościołów i organizacji chrześcijańskich. Oznajmiła, że zarówno ona jak i reszta zespołu są ateistami i że nigdy nie mogliby pracować z “zagorzałym” chrześcijaninem. Podziękowała mu za rozmowę i przeprosiła za zmarnowanie jego czasu. Ostatecznie Pan Haxby został poinformowany, że nie został zatrudniony, gdyż pozostali kandydaci mają więcej doświadczenia.

To już kolejny incydent na Wyspach Brytyjskich związany z narastającą falą nienawiści i braku tolerancji w stosunku do chrześcijan. Niechęć ta jest nie tylko wynikiem prywatnych animozji. Odkąd państwo brytyjskie zaangażowało się w walkę z katolickimi ośrodkami adopcyjnymi, szkołami i organizacjami pozarządowymi ma ona także zinstytucjonalizowany charakter. Czy to oznacza, że państwo wespół z anty-chrześcijańskimi ruchami niebawem skieruje swoją agresje przeciwko samemu sobie, czyli brytyjskiej monarchii? Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II jest głową Kościoła Anglikańskiego.

KE

christian.org.uk

Za: konserwatywnaemigracja.com/

za: http://wirtualnapolonia.com (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.