Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TVN nie wejdzie do Sejmu?

Do naszej redakcji dotarł list otwarty skierowany do Marszałek Ewy Kopacz, w którym Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy wyraża swoje oburzenie z powodu nasilających się przypadków bulwersujących zachowań mediów i apeluje o rozważenie możliwości ograniczenia dostępu do Sejmu dziennikarzom, którzy naruszają zasady etyki dziennikarskiej.

Przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy prof. Jan Szyszko w liście do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz zwraca uwagę, że w ostatnim czasie obserwujemy nasilenie bulwersujących zachowań niektórych przedstawicieli mediów. W ocenie zespołu parlamentarnego coraz częściej kłamstwo, manipulacje, obrażanie wartości religijnych i narodowych jak również atakowanie autorytetów staje się bezkarną normalnością w większości mediów.

- Dnia 22 maja 20013 roku w TVN24 ukazał się wywiad z panią poseł Krystyną Pawłowicz, nagrany w gmachu Sejmu i zmanipulowany co do treści w następnych przekazach. Wypaczana jej wypowiedź, którą ktoś z redakcji TVN przygotował, to obraz rażącej sprzeczności z zasadami dziennikarskiego obiektywizmu. W zaistniałej sytuacji Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, zdając sobie sprawę jak ważny jest rzetelny przekaz, również dla jednoczącej się Unii Europejskiej, zwraca się z apelem do pani Marszałem o zajęcie stanowiska potępiającego zachowania mediów – czytamy w liście skierowanym do Marszałek Sejmu.

Ponadto przedstawiciele zespołu parlamentarnego ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy apelują o rozważenie możliwości uznania za „persona non grata” w Sejmie tych dziennikarzy, którzy „wykazują się skrajnym brakiem, nie tylko dziennikarskiej etyki ale i podstawowego zachowania”

za:niezalezna.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.