Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Najwyższy czas na otrzeźwienie!

Protest przeciwko seksedukacji.  31 maja pod Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie oraz przed kuratoriami w całej Polsce odbędzie się protest przeciwko demoralizacji dzieci w szkole. Jak pisaliśmy /.../ Krucjata Młodych alarmowała, że resort edukacji współorganizował konferencję, na której proponowano m.in., aby 6-latki uczyć o „akceptowalnym seksie”, a dzieci nieco starsze o „komunikowaniu się w celu uprawiania przyjemnego seksu” oraz o zaopatrywaniu się w antykoncepcję. Konferencja dotyczyła prezentacji „standardów edukacji seksualnej w Europie” opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Konferencja miała miejsce 22 kwietnia w siedzibie Polskiej Akademii Nauk i była współorganizowana przez przez PAN, dwa polskie ministerstwa, agendę ONZ ds. Rozwoju oraz polskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W trakcie konferencji lansowano tezy zgodnie z którymi:
- dzieci powinny być poddane edukacji seksualnej już przed czwartym rokiem życia;
- między 9. a 12. rokiem życia dziecko powinno nauczyć się „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne w przyszłości” oraz powinno umieć „brać odpowiedzialność za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne”;
- miedzy 12. a 15. rokiem życia dziecko powinno potrafić samo zaopatrywać się w antykoncepcję;
- powyżej 15. roku życia można dziecku także zwrócić uwagę na „krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.”.

Na Facebooku grupa oburzonych inicjatywą edukacji seksualnej najmłodszych postanowiła połączyć siły i zorganizować ogólnopolski protest przeciwko demoralizacji dzieci. Tak powstała akcja "Ręce precz od naszych dzieci"

- Taka „edukacja” jest brutalną ingerencją w psychikę dzieci, naruszeniem norm moralnych, kulturowych i obyczajowych. Nie chcemy wprowadzania obłędnych, lewackich pomysłów na polski grunt. Nie pozwolimy deprawować naszych dzieci!

za:niezalezna.pl/41826-protest-przeciwko-seksedukacji

***

Zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskim proteście również w Łodzi w piątek 31 maja o godzinie 14.45


Zapraszam przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji o przyłączenie się do piątkowego protestu. Spotykamy się o godz. 14.45 na rogu Kościuszki i Żwirki a następnie przejdziemy do siedziby kuratorium oświaty w Łodzi przy ul. Kościuszki 120a. Weźmiemy udział w dwudziestominutowej - 15.00 - 15.20 - pikiecie a następnie przekażemy tekst oświadczenia na ręce łódzkiego kuratora.
Pomimo małej ilości czasu na przygotowania, bardzo proszę o solidarny udział. Informację o planach akcji przekazałem w trakcie ostatniego spotkania Poroumienia Łódzkich organizacji.

Krzysztof Litwinowicz - Prawica Rzeczypospolitej

Protest wobec szerzenia demoralizacji w szkole Ręce precz od naszych dzieci.
http://prawicarzeczypospolitej.org/index.php?id=zapowiedzi

Nasze oświadczenie sobotnie w sprawie deklaracji rządu uderzających w podstawy polskiej polityki edukacyjnej
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1377
m.in. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prawica-rzeczypospolitej-domaga-sie-dymisji-minist,1,5526629,wiadomosc.html

Wychowamy wam dzieci
http://www.rp.pl/artykul/1012862-Wychowamy-wam-dzieci.html

Lekcje seksu dla czterolatka
http://www.rp.pl/artykul/1002779-Lekcje-seksu-dla-czterolatka.html

Szkolna walka z homofobią
http://www.rp.pl/artykul/19,1009796-Szkolna-walka-z-homofobia.html

Apel do premiera
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x66806/apel-do-premiera/

Wersal się skończył
http://gosc.pl/doc/1532074.Wersal-sie-skonczyl

Załączam linki do zdjęcia z tak zwanym sex-boxem, przeznaczonym dla przedszkoli. Opublikował go w pełnej krasie lokalny tabloid Blick zawiera między innymi dwa pluszaki: penisa w stanie wzwodu i rozchyloną waginę. Zabawki w sam raz do zabawy w kąciku przedszkolnym!
http://www.blick.ch/news/schweiz/verdirbt-dieser-sex-koffer-unsere-kinder-id76220.html
http://www.elternkomitee.ch/

__________________________________________________________________________________________


W załączeniu przesyłam wystąpienie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia do Prezesa Rady Ministrów, w sprawie nacisków środowisk feministycznych i gejowskich (szczególnie na Ministerstwo Edukacji Narodowej), w kierunku wprowadzenie wielu ideologicznych zmian, będących realnym zagrożeniem dla wychowania i prawidłowego rozwoju młodego pokolenia.

* Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych.
Za swoja działalność w 2012 roku została uhonorowana Europejska Nagrodą ObywatelskąWarszawa 14 maja 2013 r.


Szanowny Pan

DONALD TUSK

Prezes Rady MinistrówW imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, zrzeszającej 130 pozarządowych organizacji prorodzinnych, apelujemy do Pana Premiera i kierowanego przez Pana Rządu, o nie uleganie naciskom środowisk feministycznych i gejowskich, których celem jest wprowadzenie wielu ideologicznych zmian, będących realnym zagrożeniem dla wychowania i prawidłowego rozwoju młodego pokolenia.

Strategia tych środowisk zmierza do:

1) Wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej w ujęciu permisywnym (typu B) już od pierwszej klasy szkoły podstawowej (np. projekt Ruchu Palikota):
http://www.wincentyelsner.pl/sites/default/files/ustawa_o_zmianie_ustawy_o_systemie_oswiaty_i_zmianie_niektorych_innych_ustaw.pdf

czy edukacji seksualnej w przedszkolach (o czym świadczy konferencja współorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: http://www.rp.pl/artykul/1002779.html)

W tym celu środowiska te atakują sprawdzone i dobrze funkcjonujące wychowanie prorodzinne, obecne w programach szkolnych (typu A - wg klasyfikacji Amerykańskiej Akademii Pediatrii) jako „wychowanie do życia w rodzinie”, które generalnie jest akceptowane przez rodziców i wychowawców.

Edukacja seksualna typu B wszędzie gdzie została wprowadzona powoduje zwiększenie liczby ciąż i aborcji u małoletnich, chorób przenoszonych droga płciową, źle przygotowuje do ról rodzicielskich. Np. stosowana w Szwecji od 1995 roku permisywna edukacja seksualna typu B przynosi zatrważające wyniki. W 9-milionowej Szwecji rejestruje się co roku wśród małoletnich uczennic około 7 tysięcy aborcji!

2) Rewizji podręczników szkolnych, głównie do biologii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie pod kątem „przedstawiania w nich problematyki LGBTQ i tzw. treści homofobicznych” (raport „Szkoła milczenia” na: www.spr.ogr.pl) oraz upowszechniania ideologii gender.

3) Żądania zmiany podstaw programowych, celem wprowadzenia problematyki LGBTQ do nauczania szkolnego.

4) Wprowadzenia do edukacji ideologii gender, przy jednoczesnym eliminowaniu treści odzwierciedlających polską historię, tradycję, kulturę i religię.

5) Wykluczenia rzeczoznawców opiniujących podręczniki, mających krytyczny stosunek do ideologii gender - Ministerstwo Edukacji Narodowej już eliminuje z listy rzeczoznawców wielu zasłużonych pedagogów.

Wobec próby wprowadzenia treści deprawujących uczniów i pomijania praw rodziców jako pierwszych i najważniejszych wychowawców (art. 48. Konstytucji RP) wnosimy o utrzymanie dotychczasowej misji polskiej szkoły zagwarantowanej w Ustawie o systemie oświaty:

Szkoła winna zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich (…). System oświaty zapewnia w szczególności wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny. (Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz.U z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).


Zwracając się w tej sprawie do Pana Premiera liczymy na osobiste zaangażowanie w tej bardzo ważnej kwestii dotyczącej wychowania i rozwoju dzieci oraz młodzieży.


Do wiadomości:

Środki masowego przekazu

Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:

dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański (wiceprezes), dr inż. Antoni Zięba (wiceprezes),Anna   Dyndul (sekretarz), Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hana Wujkowska, Katarzyna Urban.

*Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 roku Federacja za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.    


__________________________________________________________________________________________


From: Ks Dariusz Oko <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Subject: Obrona dzieci przed zboczeńcami !!!

Obrona dzieci przed zboczeńcami !!!

Gender w szkołach - zorganizowany, zbiorowy gwałt na duszy dziecka

Szanowni Państwo,


tym razem piszę w sprawie najwyższej wagi, chodzi o obronę dzieci i młodzieży, o obronę ich i naszej przyszłości przed śmiertelnym zagrożeniem, jakim jest deprawacja seksualna według ideologii gender. Homolobby organizuje potężne naciski na  polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, aby od nowego roku tę absurdalną oraz zbrodniczą ideologię wprowadzić do wszystkich szkół i przedszkoli polskich. Tak ma być realizowany program deprawacji i ateizacji młodzieży poprzez seksualizację. Młodzież ma żyć jak seksnarkomanii niezdolni do rzeczy wyższych, szczególnie do wiary oraz tworzenia małżeństwa i rodziny. Wiem, o czym mówię, bo około 10 lat spędziłem na Zachodzie Europy i problemy te studiuję od 8 lat. Jest to potężny atak na godność osoby ludzkiej, w tym zwłaszcza na prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. To tak, jakby w szkołach Izraela dzieci żydowskie na siłę nawracać na islam za pieniądze Żydów, bo chrześcijaństwo i genderideologia są podobnie przeciwne, jak judaizm i islam. Przestępstwo najgorszego rodzaju.


Co oznacza ta ideologia już w przedszkolach, ilustruje list czytelniczki "Gościa Niedzielnego" ze Szwajcarii. Można sobie wyobrazić, co dzieje się w szkołach, skoro już z maluchami chce się robić takie rzeczy. Ale ten list pokazuje również, jak rodzice i całe społeczeństwo może się obronić prze gender-ideologami, którzy, jak widać, często działają jak osoby głęboko zaburzone seksualnie, między innymi przez pedofilię.


Teraz nastała godzina działania, obrony naszych dzieci i młodzieży - podobnie, jak uczyniono to w Szwajcarii, pod żadnym pozorem zboczeńców nie można wpuszczać do szkół i przedszkoli !

Dlatego koniecznym jest, żeby każda osoba, która otrzymuje tego maila, przekazała go maksymalnie dużej liczbie innych osób. Następnie niech nasz udział w obronie dzieci polega przynajmniej na mówieniu o tym, ostrzeganiu oraz na wysłaniu maila i listu do Ministerstwa Edukacji Narodowej na przykład według załączonego wzoru. Ważne, aby list był wysłany także w formie pisemnej, to robi większe wrażenie, należy też żądać odpowiedzi i gwarancji, że u nas nie dojdzie co czegoś takiego, jak w Szwajcarii. Rodzice powinni też stale kontrolować, co w tym zakresie dzieje się w placówkach oświatowych oraz twardo domagać się respektowania swojej godności i swoich praw. W  razie potrzeby należy korzystać z pomocy prawnej i przestępstwa nagłaśniać w mediach. To nasz podstawowy obowiązek, obrona dziecka jest najbardziej elementarnym obowiązkiem dorosłego.

Gorąca zachęcam też do zapoznania się książką pani Gabriele Kuby, Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności,  która właśnie ukazała się po polsku w wydawnictwie Homo Dei. Dołączam recenzję tego fundamentalnego dzieła, a już teraz można powiedzieć, że jest ono niezbędną, klasyczną lekturą. Pani Kuby znakomicie obnaża niesłychane zakłamanie i niegodziwości gender- i homo-ideologii, podobnie jak książki profesora Leszka Kołakowskiego i Aleksandra Sołnieżycyna obnażały marksizm i komunizm. Jest prawdziwą kopalną prawdy i argumentów, tak potrzebnych w naszej obronie przed wielkim kłamstwem ideologii. Potwierdzam ją na podstawie całej mojej wiedzy i doświadczenia. Informacje o niej można znaleźć tutaj: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

Teraz jest czas niezbędnego działania, dobro i bezpieczeństwo dzieci jest wartością najwyższą!

Z pozdrowieniami

Ks. Dariusz OkoZałączam linki do zdjęcia z tak zwanym sex-boxem, przeznaczonym dla przedszkoli. Opublikował go w pełnej krasie lokalny tabloid Blick zawiera między innymi dwa pluszaki: penisa w stanie wzwodu i rozchyloną waginę. Zabawki w sam raz do zabawy w kąciku przedszkolnym!
http://www.blick.ch/news/schweiz/verdirbt-dieser-sex-koffer-unsere-kinder-id76220.html
http://www.elternkomitee.ch/
Wydaje się, że w następnej wersji władze kantonalne okroiły kuferek z pluszaków. Na stronie komitetu rodziców nie ma ich już na zdjęciach.

__________________________________________________________________________________________

List do Ministerstwa Edukacji Narodowej


Krystyna Szumilas
Minister Edukacji Narodowej

Aleja Szucha 25
00-950 Warszawa

dotyczy:

Przeglądu treści szkolnych podręczników do biologii, WOS i WDŻR pod kątem przedstawienia w nich problematyki LGBTQ (Lesbijki, Geje, Osoby Biseksualne, Osoby Transpłciowe oraz Osoby Queer) i treści homofobicznych pt. „Szkoła milczenia”.

Szanowna Pani Minister

Autorzy „Przeglądu…” żądając wycofania podręcznika do wychowania do życia w rodzinie „Wędrując ku dorosłości” i wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej w nauczaniu szkolnym, łamią konstytucyjne prawo rodziców do wychowania swoich dzieci.

Jako rodzice mamy nadzieję, że Ministerstwo Edukacji Narodowej nie podda się ideologicznym naciskom Stowarzyszenia Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności”, ponieważ to my rodzice jako pierwsi będziemy ponosić konsekwencje nieuporządkowanej aktywności seksualnej, która jest wpisana w program permisywnej edukacji seksualnej. O taki typ edukacji wnioskują autorzy sprawozdania pt. „Szkoła Milczenia” (www.spr.org.pl).

Protestuj jesteś nauczycielem lub wychowawcą!

Pismo do p. Szumilas wersja dla_nauczycieli.

Lub wklej i wyślij maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


***

Wycofać sie z tak strategicznych rozwiązań?!?
Seksedukacja jest przecie drogą do celu. Już tow. Lenin to wiedział. Zatem "no pasaran!"
Prawda towarzysze?!?

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.