Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Antyklerykalna fobia człowieka motyla

Człowiek-motyl, czyli Paweł Hajncel „artysta” znany głównie z tego, że raz do roku przeszkadza katolikom w modlitwie podczas procesji Bożego Ciała, po raz kolejny się uaktywnił. Tym razem nie był jednak ani motylem ani niedźwiedziem, ale przebrał się za księdza i dzielił się swoimi antyklerykalnymi fobiami.

„Artysta” stanął na trasie procesji z wielkim transparentem z napisem: „Kościół w kryzysie razem z Wiernymi. Msze, chrzciny, pogrzeby, śluby ZA DARMO!”. Jedna jego część przywiązana była do sygnalizatora na przejściu dla pieszych, a drugą trzymał Hajncel, przebrany tym razem za księdza. W ten sposób miał on rzekomo przekonywać do solidarności. Ale w rzeczywistości pokazał, że nie zna Kościoła, który krytykuje. Gdyby go bowiem znał, to wiedziałby, że jeśli ktoś jest z ludźmi w kryzysie, to nie jest to państwo, ani antyklerykałowie, ale przede wszystkim Kościół.

za: www.fronda.pl/a/antyklerykalna-fobie-czlowieka-motyla,28506.html

***

"Motylem jestem..." (kiedyś była taka piosneczka), nie znaczy, że każdy w swoich oszołomionych "instalacjach" lekkim być potrafi  jak wzlot motylka.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.