Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiT zlekceważyła Sejm

Posłom Platformy Obywatelskiej i jej sojusznikom nie przeszkadzały podjęte przez nas problemy i nieprawidłowości. Mimo naszego wyraźnego sprzeciwu sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) za działalność w 2012 roku zostało przyjęte.

Wokół tego dokumentu zrodziło się wiele istotnych pytań, na które w dalszym ciągu nie znamy odpowiedzi. Mimo to partiom rządzącym i ich nieformalnym koalicjantom nie przeszkadzały podnoszone przez nas wątpliwości, wskazywane problemy i nieprawidłowości. Ich zdaniem KRRiT dobrze wypełniła swoje zasadnicze zadanie. Jakie jest to zadanie, możemy się domyślać, po tym, jak potraktowano katolicką Telewizję Trwam.

Przed głosowaniem wysoka izba zadawała pytania m.in o fatalnym przeprowadzeniu procesu koncesyjnego na nadawanie cyfrowe. Mówiliśmy o skandalicznym fakcie dyskryminowania milionów polskich katolików poprzez nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Ponadto pytaliśmy o funkcjonowanie mediów publicznych, w tym przede wszystkim TVP. Zadawane były konkretne pytania dotyczące skandalicznego, niemieckiego filmu „Nasze matki, nasi ojcowie” wyemitowanego w Telewizji Polskiej. Ten trzyczęściowy film szkaluje żołnierzy Armii Krajowej, zniesławia naszych bohaterskich rodaków i obraża nas wszystkich. I skandalem jest, że został on zakupiony i wyemitowany przez telewizję publiczną borykającą się z ogromnymi problemami finansowymi.

Rzeczą niebywałą była nieobecność przedstawicieli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podczas dzisiejszego głosowania. Tym samym złamano wieloletnią, sejmową tradycję. Zadawane przez nas pytania padały w próżnię. Nie było nikogo z Krajowej Rady, kto mógłby udzielić nam odpowiedzi na nie. Jest to zdemolowanie kultury politycznej i zlekceważenie Sejmu Rzeczpospolitej.

Członkowie KRRiT tym samym zlekceważyli Naród Polski, który wybrał nas, posłów, do reprezentowania siebie w Sejmie i w jego imieniu mamy prawo do zadawania pytań. Uważam, że takie zachowanie jest skandaliczne. Nie widzieliśmy wcześniej takiego zlekceważenia Sejmu przez jakikolwiek inny organ konstytucyjny działający w naszym kraju.

Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

za:www.naszdziennik.pl (pnk)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.