Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brawo! Mieszkańcy wsi nie chcą koncertu Dody, bo obrażała katolików

W Klwowie (woj. mazowieckie) zbierane są podpisy za odwołaniem koncertu Dody, która miała wystąpić tam za publiczne pieniądze z okazji sierpniowego święta dziękczynienia za zbiory. "Jak można pogodzić mszę świętą z jej występem? [...] Nie godzimy się, by w czasie kryzysu, trudnej sytuacji na wsi, także w naszej gminie, wydawać publiczne pieniądze na promowanie tego rodzaju pseudosztuki” – piszą mieszkańcy. O sprawie informuje portal echodnia.eu. 11 sierpnia w Klwowie odbędzie się Święto Papryki, połączone z mszą św. i występami artystycznymi, m.in. lokalnych wykonawców. "Gwiazdą" tegorocznych obchodów ma być jednak... Doda. Nic zdrożnego nie widzi w tym wójt gminy Piotr Papis, choć piosenkarka została w 2012 r. ukarana przez sąd grzywną za obrazę uczuć religijnych.

Związani z lokalnym środowiskiem katolickim mieszkańcy Klwowa są jednak przeciwko występowi "artystki". "Jak można pogodzić mszę świętą z jej występem?” - pytają w liście do wójta członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. I piszą: "Zdecydowanie domagamy się odwołania występu piosenkarki, która podczas różnych swoich koncertów obrażała uczucia religijne katolików, drwiła i szydziła z Pisma Świętego, naszych wartości chrześcijańskich, za co została już prawomocnie skazana wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w 2012 roku. Obawiamy się, że podobne bluźnierstwa i przestępcze zachowania mogą pojawić się również podczas jej koncertu w Klwowie. Dlatego jej zaproszenie uważamy za wielki afront wobec katolickich mieszkańców gminy Klwów".

Wójt gminy - jak pisze echodnia.eu - określił akcję mieszkańców jako... "celowe, polityczne działanie konkretnych osób". Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko tym konkretnym osobom - sprzeciwiającym się wydawaniu publicznych pieniędzy na popisy obrażającej katolików piosenkarki - pogratulować.

za:niezalezna.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.