Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

SLD odrzuci projekt "terrorystów aborcyjnych" w pierwszym czytaniu

Zdaniem posłów Sojuszu, projekt, pod którym podpisało się 400 tys. Polaków złożyli "terroryści aborcyjni". SLD zapowiedziało, że złoży wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu obywatelskiego w sprawie zakazu aborcji, pod którym podpisało się 400 tys. Polaków.

Zwykle SLD - jak przekonywał rzecznik partii Dariusz Joński - kieruje projekty obywatelskie do dalszych prac, ale w przypadku projektu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" zrobią wyjątek. Zdaniem posłów Sojuszu, projekt, pod którym podpisało się 400 tys. Polaków złożyli "terroryści aborcyjni".

Z kolei, wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz uważa, że projekt jest nieludzki, bo... po jego wejściu w życie dziewczynki w Polsce rodziłyby się z jednym prawem do wyboru mniej. Oczywiście chodzi o prawo do zabicia swojego dziecka, a zdaniem pani Piechny-Więckiewicz z każdą kadencją polskie dziewczęta są pozbawiane kolejnych praw.

SLD zaapelowało do Donalda Tuska, aby odrzucił projekt chroniący ludzkie życie od poczęcia i poparł projekt SLD, który liberalizuje przepisy aborcyjne.

za:www.fronda.pl (kn)


***

Czy kiedykolwiek lewizna miała problem "w temacie" zabijania dzieci poczętych?
Tow. Lenin, Hitler, Stalin... przecie nie mieli.

Czy kiedykolwiek lewizna potrafiła "pochylać się nad dolą ludu pracującego miast i wsi" nie dewastując podstaw jego istnienia?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.