Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Geje w Anglii chcą sądownie zmusić Kościół do udzielenia im ślubuGejowska para milionerów, Barrie i Tony Drewitt-Barlow, potwierdziła, że sądownie zakwestionowała prawo kościołów do odmawiania „ślubów” homoseksualnych.

Brytyjski rząd po przyjęciu ustawy o legalizacji „małżeństw” homoseksualnych zezwolił niektórym wspólnotom religijnym, by same decydowały, czy udzielać takich ślubów, czy nie. Ustawa, na mocy której pierwsze „małżeństwa” zostaną zawarte w 2014 roku, przyznaje szczególe prawa Kościołowi anglikańskiemu. Jeden z gejowskich „małżonków, Barrie Drewitt-Barlow, powiedział gaziecie Chelmsford Weekly News, że właśnie wystartowało postępowanie sądowe, w którym on i jego partner podważają zasadność przyjętego przez rząd rozwiązania.

„Uważamy, że mamy prawo jako parafianie w naszej wsi do wykorzystania kościoła, do którego chodzimy, by otrzymać ślub” – powiedział homoseksualista.

Dodał, że para nie ma niczego przeciw ich lokalnemu kościołowi anglikańskiemu, który jak dotąd zawsze ich wspierał. Powiedział, że „rozumiemy, iż ręce [lokalnego kościoła] są związane przez wyżej postawioną grupę ludzi wewnątrz Kościoła”.

Para już wcześniej zapowiadała, że podejmie walkę o umożliwienie ślubów kościelnych homoseksualistom. Jeden z partnerów powiedział wówczas na początku sierpnia: „Jedyną drogą dla nas jest rozpocząć w sądzie sprawę przeciw Kościołowi Anglikańskiemu”. „To wstyd, że musimy pozywać chrześcijan do sądu po to, by nas uznali”. „To mnie złości, bo tak bardzo tego chcę – wielkiej, wystawnej ceremonii, wszystkich [tych] przedsięwzięć”. „Chociaż ludzie mówią, że to jest dobra rzecz, ciaglę nie mogę dostać tego, czego chcę” – dodał.

Na marginesie warto zaznaczyć, że niedawno – o czym pisała Fronda – niemiecki Kościół ewangelicki udzielił pierwszego ślubu parze homoseksualnej.

za:www.fronda.pl/a/geje-w-anglii-chca-sadownie-zmusic-kosciol-do-udzielenia-im-slubu,30256.html

***

Można rzec: Jakie chrześcijaństwo takie czyny.
Pismo Święte do lamusa?...
(Zob. np.
Rdz 19)

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.