Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co tak rozwścieczyło Owsiaka, że wyrzucił ekipę TV Republika z konferencji

Reporterzy TV Republika zostali wyrzuceni z konferencji prasowej, na której Jerzy Owsiak chwalił się sukcesami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przedstawiał plan działalności na przyszły rok. Okazuje się, że szefa WOŚP oburzyły pytania o zarzuty kierowane pod adresem Owsiaka i WOŚP przez jednego z blogerów.

Jak relacjonują reporterzy TV Republika Jerzy Owsiak oburzył się na niewygodne pytania o faktury i proces z blogerem, który zarzuca mu szereg nieprawidłowości. Ochrona zareagowała siłą po tym, jak szef WOŚP został zapytany o nieprawidłowości przy rozliczaniu milionów zbieranych do puszek przez wolontariuszy. Początkowo Jerzy Owsiak lekko zirytowany odrzucił oskarżenia kierowane pod jego adresem przez blogera i twórcę portalu kontrowersje.net i podkreślił, że wyjaśnieniem całej sprawy zajmie się sąd.

- Dlatego jest sprawa sądowa, żeby powiedzieć, że są to bzdury. (...) Sąd zadecyduje czy wydajemy na przystanek Woodstock, a wystarczy pójść do Urzędu Skarbowego, żeby się dowiedzieć, że nie - oświadczył Owsiak.

Kiedy reporterzy dopytywali dlaczego Owsiak wniósł o utajnieni procesu i przeniesienie go do Warszawy, a także dlaczego nie ujawnił publicznie faktur, aby obalić zarzuty stawiane przez blogera, szef WOŚP wyraźnie się zdenerwował.

- Jakich faktur? Zawsze macie tak idiotyczne pytania. Udzielenie faktur... Czy ja wysyłam broń do Syrii? Mam to udowodnić też? Chłopie... inteligencji trochę w tym zadawaniu pytań. To są takie pytania z d... - powiedział Jerzy Owsiak.

Następnie zgodnie z relacją reporterów TV Republika, rzecznik prasowy WOŚP oraz ochroniarze uniemożliwili dalsze nagrywanie konferencji, a jeden z ochroniarzy wyrwał nawet kabel od mikrofonu, aby uniemożliwić nagranie fonii. Reporterzy TV Republika poinformowali, że gdy dźwięk nie był już rejestrowany ochroniarz zaczął ich wyzywać.

za:niezalezna.pl/47301-zobacz-co-tak-rozwscieczylo-owsiaka-ze-wyrzucil-ekipe-tv-republika-z-konferencj

Copyright © 2017. All Rights Reserved.