Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pseudodebata w CSW


Centrum Sztuki Współczesnej, znane z prowokacyjnych ekspozycji i obrażania uczuć katolików m.in przez wyświetlenie bluźnierczego filmu, po raz kolejny dopuszcza się przedsięwzięć wymierzonych przeciwko chrześcijanom.
Tym razem CSW w czwartek, 12 grudnia organizuje pseudodebatę pt. „Na czym polega wartość artystycznej prowokacji?”, która podejmie temat profanacji krzyża przez pseudoartystę Jacka Markiewicza oraz protestów w sprawie zaprzestania wyświetlania filmu profanującego krzyż. Co więcej, w tej „dyskusji” udział weźmie m.in. Adam Darski, zadeklarowany satanista, który dopuścił się zniszczenia Biblii oraz oskarżony jest o podpalenie krzyży.

Wśród uczestników planowanej debaty będą także Kamil Sipowicz i Magdalena Środa, znana z antykościelnych wypowiedzi.

Wobec skandalicznych ekspozycji i działań podejmowanych przez Fabio Cavallucciego, dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej, Anna Sobecka, poseł Prawa i Sprawiedliwości,  wystosowała pismo do Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, o odwołanie dyrektora tego centrum.

„W świetle skandalicznych działań władz Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski wymierzonych w wielomilionową rzeszę obywateli Polski, brak takiej decyzji z Pana strony zostanie jednoznacznie odczytany jako przyzwolenie dla tego typu działań i jednocześnie będzie sygnałem dla opinii publicznej, że w Polsce oficjalne czynniki państwowe popierają walkę z Bogiem i Kościołem katolickim” – czytamy w wystosowanym piśmie.

– W ubiegłym miesiącu dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej pozwolił na prezentację filmu, na którym pseudoartysta Jacek Markiewicz dopuszcza się profanacji krzyża  – wyjaśniła na antenie Radia Maryja poseł Anna Sobecka, członek sejmowej komisji kultury.

Na wniosek posłów PiS zwołano w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Ma się ono odbyć 10 grudnia, we wtorek, o godz. 12.30. Transmisja w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych przez prezentowany w CSW film „Adoracja”. Przeciwko filmowi protestowało wiele osób: biskupi, parlamentarzyści, naukowcy, artyści oraz rzesze katolików z całej Polski. Przed CSW odbywały się demonstracje,  w samym Centrum zaś prowadzono modlitwę ekspiacyjną za zniewagę krzyża oraz w intencji jak najszybszego zamknięcia tej wystawy.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/61961,pseudodebata-w-csw.html

***

Apel o odwołanie dyrektora CSW

Anna Sobecka, posłanka PiS, żąda, by minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski, odwołał dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Fabio Cavallucciego. Jak podkreśla Sobecka, działania dyrektora placówki to “poniżanie katolickiego Narodu”. Posłanka ostrzega, że jeśli Zdrojewski nie odwoła Cavallucciego, to będzie to oznaczało przyzwolenie dla tego typu działań, a także będzie sygnałem dla opinii publicznej, że “w Polsce oficjalne czynniki państwowe popierają walkę z Bogiem i Kościołem Katolickim”.

Na wniosek posłów PiS jutro odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków przekazu, podczas którego parlamentarzyści zajmą się sprawą CSW, w którym można było oglądać wystawę “British British Polish Polish: sztuka krańców Europy w latach 90. I dziś". Jak pisaliśmy, szczególne kontrowersje wywołał film Jacka Markiewicza pt. “Adoracja”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30, a transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Anna Sobecka jest zaniepokojona nie tylko wspominaną wyżej wystawą, ale także organizacją dzisiejszego spotkania, na które zaproszono m.in. zadeklarowanego satanistę Adama Darskiego “Nergala”, który został oskarżony o publiczne palenie krzyży i darcie Biblii. “Takie działania uznaję za chęć poniżenia katolickiego Narodu" – ocenia parlamentarzystka PiS i domaga się odwołania dyrektora CSW.

Także Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył swój apel do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, w którym domaga się odwołania wykładu satanisty i bluźniercy w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

– To jest rzecz skandaliczna i wymaga interwencji ministra. To ten sam Nergal, któremu udowodniliśmy, że w tym roku na Bemowie w Warszawie podpalił 2 krzyże chrześcijańskie. Zatem nie mogę zrozumieć, że za pieniądze państwa, za nasze pieniądze, minister zaprasza osobę bardzo złą, osobę bardzo niebezpieczną, która już wielokrotnie obraziła Boga i obraziła katolików. Dziś skierowaliśmy pismo do ministra Zdrojewskiego, dlatego, że CSW w Warszawie podlega pod ministerstwo sztuki, tak więc minister jest osobą kompetentną do odwołania tego wykładu – wyjaśnia Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

“W świetle skandalicznych działań władz Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, wymierzonych w wielomilionową rzeszę obywateli Polski, brak takiej decyzji z Pana strony zostanie jednoznacznie odczytany, jako przyzwolenie dla tego typu działań i jednocześnie będzie sygnałem dla opinii publicznej, że w Polsce oficjalne czynniki państwowe popierają walkę z Bogiem i Kościołem katolickim” – czytamy w wystosowanym piśmie.

W sprawie ekspozycji filmu “Adoracja” w CSW i obrazy uczuć religijnych toczy się śledztwo wszczęte przez prokuraturę rejonową Warszawa-Śródmieście. Doniesienie złożyła posłanka Anna Sobecka.za:www.pch24.pl/apel-o-odwolanie-dyrektora-csw,19726,i.html#ixzz2n15rpgI1

Copyright © 2017. All Rights Reserved.