Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gender to ukryta pedofilia

- „Gender" to kolejne wcielenie ideologii, znanej wcześniej w wersji jakobińskiej i bolszewickiej, która szczęścia ludzkości poszukuje na drodze obalenia wszelkich struktur społecznych. Szczególnie znienawidzona przez wszelkich postępowców jest rodzina. Pomysły Engelsa i bolszewików na likwidację rodziny siłą okazały się nieskuteczne, bo normalni ludzie są do rodziny przywiązani - pisze na stronie stopaborcji.pl, prezes "Pro - Prawo do życia, Mariusz Dzierżawski.

​Przy okazji listu biskupów na niedzielę Świętej Rodziny, w mediach pojawiły się wypowiedzi, że „gender" nie można sprowadzać do sfery seksualnej, bo przecież jest to jest gałąź nauki zajmująca się równouprawnieniem kobiet. Niektórzy dają się nabierać na taką argumentację i ostrzegają przed „uproszczeniami" - zauważa Dzierżawski i pisze o ideologii gender, jako pomyśle "współczesnego pokolenia nihilistów".

Wystarczy zdeprawować ludzi na tyle, aby nie mogli tworzyć trwałych więzi rodzinnych, a rodzina umrze śmiercią naturalną. „Gender" to kryptonim tego przedsięwzięcia. W opakowaniu ideologii znajdują się frazesy o równości i sprawiedliwości, ale najwięcej energii krzewiciele nowej-starej ideologii poświęcają sferze seksualnej. Priorytetem jest edukacja seksualna, której standardy opracowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii zostały przysłane do Polski i ogłoszone na wiosnę 2013 roku. Jak podkreśla prezes fundacji, "standardy" WHO zaprezentowano "podczas konferencji w Pałacu Staszica, w której udział wzięli przedstawiciele ministerstw zdrowia i edukacji."

Z tego dokumentu - jak pisze Dzierżawski - można się dowiedzieć, że radość masturbacji dzieci powinny poznawać w przedszkolu, 6-latki powinny poznawać różne rodzaje antykoncepcji, a 9-latki powinny podejmować świadome decyzje dotyczące zyskiwania, bądź nie, doświadczeń seksualnych.

Dlatego prezes "Pro - Prawo do Życia" stawia ważne pytanie:
Komu mogłoby zależeć na informowaniu 6-latków o rodzajach antykoncepcji i zachęcaniu 9-latków do podejmowania świadomych decyzji o aktywności seksualnej? Oczywiście pedofilom. Niedawno w Niemczech ujawniono, że obecni szefowie Partii Zielonych (organizacja podobna do Ruchu Palikota) już w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia domagali się legalizacji pedofilii. Przed laty wyszło również na jaw, że władze belgijskie kryły pedofila-mordercę Marca Dutroux.

Jednocześnie Mariusz Dzierżawski alarmuje: Rząd Donalda Tuska te „europejskie" standardy poprzez działania ministrów Kluzik-Rostkowskiej i Kozłowskiej-Rajewicz wprowadza w życie. W Niemczech, które dla ministerialnych deprawatorów seksualnych stanowią wzór, rodziców, którzy opierają się deprawacji swoich dzieci wsadza się do więzienia. Łatwo się domyślić, że scenariusz opracowany i przetestowany w Europie Zachodniej, ma być wkrótce zrealizowany w Polsce. To zła wiadomość. Ale jest i dobra. Mamy trochę czasu i wielu ludzi, aby deprawatorom-pedofilom się przeciwstawić. Najwyższa pora wziąć się do roboty.

za: niezalezna.pl/50146-gender-ukryta-pedofilia

***

Ks. Oko: redakcja „Tygodnika Powszechnego” odrzuca nauczanie KościołaKs. dr hab. Dariusz Oko ostro skrytykował „Tygodnik Powszechny” za jego stosunek do ideologii gender. Zdaniem duchownego, pismo „nawołuje do buntu przeciw całemu Episkopatowi i Ojcu Świętemu”.- Na podstawie licznych publikacji „Tygodnika Powszechnego” można uznać, że jego redakcja zdecydowanie odrzuca nauczanie Kościoła na temat ideologii gender, w tym także na temat homoideologii (czyli jej istotnej części) – podobnie jak czyni to od lat w kwestii etyki małżeńskiej. Widać to szczególnie teraz, kiedy „Tygodnik” tak otwarcie nawołuje do buntu przeciw całemu Episkopatowi i Ojcu Świętemu – powiedział ks. Dariusz Oko w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Duchowny stwierdził, że genderyści są jak marksiści – „podobnie nienawidzą chrześcijaństwa”. Według oceny ks. Oko, „nieprzypadkowo przecież osoby, które znane są w Polsce z największej nienawiści do Kościoła, są też najbardziej zdecydowanymi zwolennikami gender”. Duchowny stwierdził w kontekście pytania o „Tygodnik Powszechny”, że wspieranie genderystów to zachowanie „judaszowo-kainowe”.

- Skoro jednak sam ks. Boniecki, redaktor „Tygodnika”, tak dobrze czuje się w towarzystwie satanisty „Nergala” albo ks. prof. Michała Czajkowskiego, który przez 20 lat współpracował z SB, wydając jej ludzi Kościoła, to trzeba się liczyć z tym, że trudno o niegodziwość, której jego redakcja nie byłaby gotowa się dopuścić w swojej nieustannej walce z nauczaniem Kościoła. Przyłączanie się do takich działań jest niedopuszczalne, jest oczywistą zdradą, samobójstwem duchowym. Trzeba się tego szczególnie strzec, bo działanie Judasza często przynosi jeszcze gorsze skutki niż otwartego wroga – powiedział ks. prof. Dariusz Oko. - Genderyści lubią działać w ukryciu, po cichu, jak mafia. Chcą przeprowadzić swoją rewolucję odgórnie, poprzez przejęcie ośrodków władzy i mediów – dodał.

W rozmowie z “Naszym Dziennikiem” duchowny odniósł się także do ataku medialnego przypuszczonego na polskich biskupów w związku z listem poświęconym ideologi gender. - Dominujące lewackie media pouczają Episkopat, podobnie jak Bierut czy Gomułka pouczali kardynała Wyszyńskiego czy Wojtyłę. To oni chcą decydować, jakimi mamy być chrześcijanami. Oczywiście najlepiej takimi, którzy w bojaźni niewolniczo im się podporządkują. Ale to tak, jakby Piłat, Sanhedryn czy Judasz dyktowali apostołom, co mają mówić i czynić. Tacy krytycy Kościoła byliby zadowoleni dopiero wtedy, gdyby Papież ogłosił, że Boga nie ma, a aborcja, rozwody i homoseksualizm to największe zasługi, za które idzie się prosto do Nieba - podkreślił kapłan.

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged, luk

Read more: http://www.pch24.pl/ks–oko–redakcja-tygodnika-powszechnego-odrzuca-nauczanie-kosciola,20146,i.html#ixzz2p9YSzUTH

za: http://wirtualnapolonia.com/2014/01/02/ks-oko-redakcja-tygodnika-powszechnego-odrzuca-nauczanie-kosciola/

***

Biskupi Ukrainy przeciw gender

Przed katastrofalnymi konsekwencjami ideologii gender jako teorii sprzecznej z Bożym planem i prawem naturalnym, jak i z zasadami zdrowego rozsądku ostrzegają wiernych w liście na Niedzielę Świętej Rodziny biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy.

W liście biskupi ukraińscy wskazują, jak cenną wspólnotą Kościoła jest rodzina, miejsce uświęcania wszystkich jej członków, a także najwłaściwsze miejsce wychowania dzieci. W tym kontekście przestrzegają przed działaniami instytucji, które chcąc budować społeczeństwo bez Boga, zwalczają model rodziny oparty na związku mężczyzny i kobiety i starają się ją ukazać jako relikt przeszłości i zacofania. W zamian za to, często w imię prawa do wolności i sprawiedliwości, organizacje, jak i konkretne osoby promują układy homoseksualne, dając im jednocześnie prawo do adopcji dzieci.

W liście biskupi przypominają prawdę o powołaniu mężczyzny i kobiety jako dwóch uzupełniających się bytach. Prawda ta najpełniej pokazuje powołanie do miłości, dzięki której możemy spełniać „najgłębsze pragnienia ludzkiego serca – aby kochać i być kochanym”. Jednak, jak przestrzegają biskupi, „ideologia płci opowiada coś innego. Według gender nasza płeć nie jest faktem biologicznym, lecz tylko sprawą społeczną i kulturową”. Jak piszą biskupi, „dziś twierdzi się, że istnieje nieskończona liczba ekspresji seksualnych”, które mogą stać się realne za sprawą chirurgii plastycznej, manipulacji genetycznych czy terapii hormonalnej.

W tym kontekście pasterze informują, jak wielkie spustoszenie mentalne ideologia gender poczyniła w wielu krajach, w których np. zakazano stosowania określeń „ojciec” i „matka”, wprowadzając pojęcia „rodzic A” i „rodzic B”. Skutkiem forsowania tej ideologii jest także pogląd, że zaburzenia seksualne, jak homoseksualizm czy transseksualizm – są normą. Biskupi przestrzegają, że te prądy myślowe zbliżają się też do Ukrainy. Uwrażliwiają więc, że ideologię gender wprowadza się pod hasłami „edukacji seksualnej”, „walki z dyskryminacją kobiet”, obrony „prawa dziecka”, „promowania tolerancji”, „walki z przemocą w rodzinie”, „zapobiegania AIDS”.

Dlatego, jak napisali pasterze ukraińscy: „Chcemy ostrzec przed katastrofalnymi konsekwencjami tej teorii, ponieważ jest ona sprzeczna z prawem Bożym, prawem naturalnym, z zasadami zdrowego rozsądku i nie ma podstaw naukowych, lecz jest tylko czystą ideologią”. I jak podkreślają, celem ideologii gender jest zburzenie odwiecznego porządku poprzez kwestionowanie Bożego planu stworzenia, a nawet poprzez twierdzenie, że „Bóg popełnił błąd, stwarzając mężczyznę i kobietę”. „Należy zauważyć, że na końcu tej teorii jest diabeł, który nienawidzi ludzi i jest w stanie zrobić wszystko, aby nas zniszczyć, a jego działania są bardzo sprytne i subtelne” – piszą biskupi. Dlatego też szczególne wezwanie kierują do rodziców: „Nie bójcie się ukazywać swoim dzieciom Bożej prawdy o człowieku, jego powołaniu oraz stać na straży, aby tę prawdę przekazywali im także inni. Pamiętajcie, że najlepszą obroną rodziny jest zawsze świadczenie o niej własnym życiem, pokazywanie, że wbrew przeciwnościom miłość i wierność małżeńska jest możliwa”.

W swym stanowisku biskupi Ukrainy dołączyli do grona Episkopatów m.in. Słowacji, Polski, Hiszpanii, które również w specjalnych listach wyraziły zdecydowany sprzeciw wobec ideologii gender.

Małgorzata Jędrzejczyk

za: www.naszdziennik.pl/wp/63896,biskupi-ukrainy-przeciw-gender.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.