Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dorota Kania: Nie chodzi o antysemityzm, a NKWD i komunistów w najczystszej postaci

„Gazeta Wyborcza” sięga po zgraną nutę i oskarża autorów książki „Resortowe dzieci. Media” o antysemicki jad. - Tymczasem chodzi o system funkcjonujący w mediach głównego nurtu (lub jak mówi Monika Olejnik - mętnego nurtu) zajmują ludzie pochodzący wprost z Komunistycznej Partii Polski i komunistycznych służb specjalnych. Wśród tych ludzi są również dziennikarze, którzy nie mają komunistycznych korzeni rodzinnych, a mentalnie i świadomie przysiedli się do tego towarzystwa – komentuje tekst Dominiki Wielowieyskiej, dziennikarka „Gazety Polskiej” i współautorka „Resortowych dzieci”, Dorota Kania.

Wydawnictwo Fronda po raz drugi zamówiło dodruk „Resortowych dzieci”. W sumie wydrukowano już 90 tys. egzemplarzy.

Wielowieyska sama przyznaje, że to, co autorzy opisali w książce, jest zgodne z prawdą. Dodatkowo, jak podkreśla, „niemal wszystko, co jest w tej książce, od dawna było wiadome”. To jednak nie przeszkadza jej atakować autorów w stylu organu z ul. Czerskiej.

Sprzeczności w „recenzji” dziennikarki „GW” jest więcej. Potrafi napisać, że jest to „śmiertelnie nudna cegła”, by za chwilę z niepowtarzalną gracją oskarżyć o wylewanie „antysemickiego jadu”.

za:niezalezna.pl/50382-dorota-kania-nie-chodzi-o-antysemityzm-nkwd-i-komunistow-w-najczystszej-po

***

Myślę, że prawdziwi i uczciwi Żydzi wstydzą się za takich "obrońców", próbujących budować swoje alibi w tak niski i niegodny sposób.


k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.