Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Policyjną pałą w krzyż

Policjanci z Radomia zaalarmowali swojego kapelana ks. Gabriela Marcinika, że ich przełożony insp. Karol Szwalbe nakazał usunąć krzyże w komendzie w Radomiu i podległych jej komisariatach. Na dodatek – według nieoficjalnych informacji – policjanci, którzy chodzą do kościoła i na pielgrzymki, są szykanowani przez swoich przełożonych.

Sprawa usuwania krzyży z budynków radomskiej policji była szeroko opisywana w ubiegłym roku, ale ma swój dalszy ciąg. Śledztwo w sprawie skandalicznej decyzji komendanta trwa i właśnie zostało przedłużone. Inspektora Szwalbego bronią posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i partii Palikota Twój Ruch, co akurat nie dziwi – obydwie formacje mają wpisane w swoją działalność walkę z krzyżem. Wzorują się przecież na metodach komunistycznej bezpieki, która do walki z religią sięgała po różnoraki arsenał. Teraz pałkę milicyjną zastąpiła policyjna pałka. Warto jednak przypomnieć komendantowi Szwalbemu, że nie z takimi jak on zagrożeniami radził sobie Kościół katolicki. Istnieje już ponad dwa tysiące lat, ponieważ jest zbudowany na Skale. I może sobie komendant Szwalbe z zacięciem marksisty walczyć z krzyżem – ta walka jest z góry skazana na niepowodzenie.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl/51019-policyjna-pala-w-krzyz

Copyright © 2017. All Rights Reserved.