Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Paszkwil o katastrofie smoleńskiej finansują podatnicy

Niedługo w poznańskim Klubie Pod Minogą ma się odbyć premiera spektaklu „Spisek Smoleński” w reżyserii Lecha Raczaka. Sponsorowana przez miasto „sztuka” przedstawi „kilka teorii nt. przyczyn katastrofy samolotu TU-154 M pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku” - zapowiadają autorzy. Inspiracją dla autorów miały być „odprawianie smoleńskich rytuałów” przez Antoniego Macierewicza.

Spektakl jest współfinansowany przez miasto Poznań, które przekazało Fundacji Orbis Tertius grant na przygotowanie sześciu przedstawień w okresie trzech lat. „Spisek Smoleński” jest pierwszym z nich.

Jak powiedział na konferencji prasowej Lech Raczak tekst przedstawienia „powstawał od kwietnia 2010 roku do maja 2011 roku”, a do wystawienia na jego podstawie spektaklu zachęciły go działania Antoniego Macierewicza, który w kierowanym przez siebie zespole „odprawiał - jak mówił Raczak - smoleńskie rytuały”.

Formuła spektaklu zakłada możliwość spędzenia czasu przez widzów przy klubowych stolikach z napojami. - To nie jest tradycyjny teatr. Zresztą o polityce rozmawia się właśnie w takich miejscach - zauważył. Widzowie będą mogli rejestrować spektakl.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Lech Raczak. Muzykę do przedstawienia napisał Paweł Paluch, a wystąpią w nim Halina Chmielarz, Małgorzata Walas-Antoniello, Wojciech Siedlecki, Janusz Stolarski oraz Paweł Stachowczyk.

Reżyser Raczak zasłynął m.in. z obrony dyrektorki poznańskiego „Teatru Ósmego Dnia” Ewy Wójciak, która która po wyborze papieża Franciszka w dniu 13 marca br. napisała na jednym z portali społecznościowych: „No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży”. - Jak bym jednak dziś nie oceniał Ewy Wójciak i jej najbliższych współpracowników, będę bronił ich praw do wolności wypowiedzi. Nawet jeśli ekspresji  w nich więcej niż mądrości i prawdy. Bo nie jest to kwestia uprawnień aktorów-pracowników miejskiej instytucji. Chodzi o święte prawa  nas wszystkich – obywateli RP - pisał Raczak na blogu „Tu jest Teatr”.

za:niezalezna.pl/52126-skandal-paszkwil-o-katastrofie-smolenskiej-finansuja-podatnicy

***

W ramach swobody ekspresji, Piotr Lisiewicz napisał o tym wielkim reżyserze i (wolno)myślicielu: raczak sraczak.
zob. http://niezalezna.pl/52205-raczak-sraczak

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.