Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pozbądźmy się politycznych dewiantów

„0,6 promila we krwi dowódcy” – takim tytułem ochrzcili swój artykuł z 13 stycznia 2011 r. redaktorzy „Wyborczej” Piotr Machajski i Alicja Katarzyńska. Do dziś można go bez problemu znaleźć w sieci na stronie Wyborcza.pl. A co znajdziemy w środku?

„Dowódca sił powietrznych RP gen. Andrzej Błasik miał we krwi 0,6 promila alkoholu – ujawniła szefowa MAK Tatiana Anodina”. Rozumieją Państwo: „ujawniła”. Nieśmiałe zastrzeżenie polskiej strony, która dopuszczała możliwość, że być może coś jest nie tak z rosyjskimi danymi, „Wyborcza” zamieściła na szarym końcu. W leadzie – oczywiście – Anodina. Ujawniła.

Te typy tak już mają. Inaczej nie potrafią. Otwarte pozostaje jedynie pytanie: dlaczego? Czym można wytłumaczyć np. tę wypowiedź dziennikarza „Wyborczej”, a obecnego rzecznika MSZ: „Ale na razie pod wpływem tego, co widziałem w Smoleńsku, i tego, jak zachowują się władze w Moskwie, mam ochotę powiedzieć z całego serca: Dziękujemy wam za to, Rosjanie!”? Niezależnie od podłoża tego zjawiska, ta z punktu widzenia polskiej racji stanu dewiacja powinna skreślać takich ludzi z pełnienia funkcji publicznych.

Jakub Pilarek

za:niezalezna.pl/53175-pozbadzmy-sie-politycznych-dewiantow

Copyright © 2017. All Rights Reserved.