Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Pawłowicz: Gazeta Wyborcza szczuje na Świętego

Obrzuca się błotem Świętego, w nadziei, że gdzieś do mediów i świadomości Polaków dotrze ta informacja jako prawdziwa. Wszystkim lewackim bojówkarzom ciągle przypominajmy: nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe – mówi portalowi Stefczyk.info posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

Stefczyk.info: W "Gazecie Wyborczej" na kilka dni przed kanonizacją Jana Pawła II ukazał się artykuł pt: „Czy zabójca może zostać świętym”. Tekst mówił o rzekomym zabójstwie w czasie wojny przez Karola Wojtyłę dwóch gestapowców. Dopiero na końcu redakcja napisała, że to niesprawdzone informacje. Jak pani ocenia takie dziennikarstwo?


Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS: Zdecydowanie jest to styl pracy mający na celu szczucie, aby odebrać nam – katolikom radość z czczenia kanonizacji Jana Pawła II. Obrzuca się błotem Świętego, w nadziei, że gdzieś do mediów i świadomości Polaków dotrze ta informacja jako prawdziwa. Ludzie często nie czytają do końca tekstów i w tym przypadku mogli nie dowiedzieć się, że jest to żart redakcji lub taka figura informacyjna.

Jak odpowiadać na takie zaczepki środowisk lewicowych?


Postawmy podobne, lecz odnoszące się do prawdziwej sytuacji pytanie: czy redaktorem naczelnym czołowego polskie lewicowego dziennika, może być osoba, której brat brał udział w prześladowaniu i skazywaniu na śmierć polskich patriotów? Było by dobrze żeby redakcja z Czerskiej zajęła się faktami które ma pod bokiem, a nie fikcją która ma obrazić polskich katolików. „Gazeta Wyborcza” pod rządami Michnika nie ma prawa szczuć na Świętego, który dla większości Polaków jest najważniejszą polską postacią.

A gdyby informacje przedstawione przez dziennik okazały się prawdą?


Wówczas istnieje pojęcie wojny sprawiedliwej. Człowiek w sytuacji zagrożenia musi bronić swego życia, bronić rodziny, walczyć o wolność ojczyzny. Gdyby papież był w wojsku w czasie okupacji hitlerowskiej i zabił kogoś walcząc o wolność, to jestem pewna, że Pan Bóg jeszcze bardziej wynagrodziłby mu jego bohaterskie działanie. Lewackie gazety chcą stale obdzierać nas z naszej tożsamości, chcą wmawiać polskim patriotom kompleksy, dlatego najlepiej nie czytać i nie oglądać takich mediów – podkreślmy, stale zasilanych rządowymi reklamami...

Publicysta tygodnika „wSieci” Maciej Pawlicki odpowiedział na tekst wyborczej w podobnym tonie, tytułując swój felieton: „Adam Michnik zgwałcił i zamordował dwoje dzieci? Autorytet czy nie - nie może być pobłażania dla tak strasznej zbrodni”. Czy to dobra odpowiedź?

Bardzo mi się to podobało. Odpowiedź jest znakomita i powinniśmy korzystać z takich metod reagowania na dziennikarskie nadużycia. Podobnie było z panią Moniką Olejnik, która tak długo grzebała w cudzych życiorysach, aż wreszcie ktoś zaczął grzebać w jej życiu. Nie jest to eleganckie, jednak jeśli wchodzisz między wrony to zacznij krakać tak jak one. Wszystkim lewackim bojówkarzom ciągle przypominajmy: nie czyń drugiemu, co tobie niemile.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj również tekst Macieja Pawlickiego na portalu wPolityce.pl!


za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/prof-pawlowicz-gazeta-wyborcza-szczuje-na-swietego-,10536998904#ixzz30lDG6Ivw

Copyright © 2017. All Rights Reserved.