Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zawiadomienie ws. wypowiedzi Palikota

Przedstawiciele parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski złożą do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Zaapelują także do premiera i marszałek Sejmu o przerwanie milczenia ws. skandalicznej wypowiedzi polityka.

W ostatnich dniach Lider Twojego Ruchu w tvn24 bezpodstawnie oskarżył ks. abp. Józefa Michalika, ks. abp. Henryka Hosera, ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia i o. Tadeusz Tadeusza Rydzyka o pedofilię.

Dlatego zawiadomienie do prokuratury będzie dotyczyło pomówienia i zniesławienia oraz szerzenia mowy nienawiści i atakowania katolików – mówi poseł Małgorzata Sadurska, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.
- Trzeba powiedzieć kategoryczne – dość działaniom tego pana. Nie możemy się zgodzić z tym, że urzędy i instytucje powołane do ochrony państwa i prawa w tej sprawie milczały. Będziemy żądać od prokuratora generalnego podjęcia wszystkich kroków, które leżą w jego kompetencjach, żeby wyeliminować w przyszłości takie słowa, jakie wypowiadał w programach telewizyjnych Janusz Palikot - mówi poseł Małgorzata Sadurska.

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski będzie domagał się także interwencji marszałek sejmu Ewy Kopacz i skierowania przez nią sprawy Janusza Palikota do komisji etyki poselskiej. Zespół będzie również dążył do społecznej delegalizacji jego ugrupowania.
- Będziemy chcieli, żeby Polacy w akcie głosowania (akcie wyboru) powiedzieli, że nie zgadzają się na to, żeby katolików w Polsce obrażać, żeby godność polskich hierarchów deptać, żeby naśmiewać się z tego wszystkiego co jest drogie i bliskie sercu każdego katolika – dodaje poseł Małgorzata Sadurska.

W zeszłym tygodniu SP złożyła wniosek do prokuratora generalnego o wszczęcie z urzędu postępowania karnego przeciwko Palikotowi.

za:http://www.radiomaryja.pl/informacje/zawiadomienie-ws-wypowiedzi-palikota/

***

Prokuratura zajmie się Palikotem

Do prokuratury w Gdańsku wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Czy polityk zostanie ukarany za pomówienie arcybiskupów o pedofilię?

Parlamentarny zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski domagają się wszczęcia postępowania z uwagi na pomówienie i zniesławienie osób duchownych oraz szerzenie mowy nienawiści i atakowanie katolików przez polityka.
Sprawa dotyczy  bezpodstawnych oskarżeń Palikota. „Pedofilami” nazwał on ks. abp. Józefa Michalika, ks. abp. Henryka Hosera, ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia i o. Tadeusza Rydzyka CssR.

- Zostali pomówieni hierarchowie Kościoła katolickiego, jak również wybitny ojciec – twórca Radia Maryja i TV Trwam. Uważamy, że interes społeczny wymaga tego, aby prokurator generalny z urzędu nakazał wszczęcie postępowania (z artykułu 212 i 216 KK). Nadto uważamy, że te wypowiedzi znieważają tych wszystkich, którzy wierzą, wszystkich katolików w Polsce. W związku z tym, pan Janusz Palikot dopuścił się przestępstwa znieważenia grupy społecznej ze względu na jej przekonania religijne. Również słowa wypowiadane przez pana Janusza Palikota –  agresywne, często atakujące Kościół katolicki – to klasyczna mowa nienawiści. To nawoływanie do nienawiści ze względu na przekonania religijne. W związku z tym oczekujemy, że prokuratura zajmie stanowisko w tej sprawie – zaznaczył prawnik, poseł Bartosz Kownacki.

Poseł Małgorzata Sadurska mówi, że parlamentarny zespół nie zgadza się także z postawą premiera, który dziś spotyka się z papieżem Franciszkiem, a nie reaguje na skandaliczne słowa Palikota.

- Uważamy, że milczenie premiera Donalda Tuska stanowi niejako cichą akceptację tego typu zachowań. Dlatego jako Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski apelujemy do pana premiera, ale również do pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, żeby podjęli wszystkie możliwe działania, tak, żeby tego typu zachowania wyeliminować. Nie może być tak, żeby z jednej strony partia rządząca ze swoimi najwyższymi przedstawicielami ociepla wizerunek osobami katolików, ociepla wizerunek hierarchami Kościoła katolickiego, najważniejszymi osobami, a z drugiej strony pozwala na poniżanie, oczernianie i ośmieszanie – zauważa Małgorzata Sadurska.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, zaapelował także do katolików, by kierowali podobne zawiadomienia do prokuratury

- Ten projekt, który składamy dzisiaj do prokuratury przeciwko Januszowi Palikotowi, chcemy udostępnić wszystkim zainteresowanym. Zachęcamy, aby tysiące, dziesiątki tysięcy, nawet miliony Polaków kierowały podobne zawiadomienie do prokuratury, aby ta w końcu zaczęła działać. Chcemy, by nie było tak, że dzisiaj bezkarnie można obrażać naszych hierarchów, katolików, a instytucje państwowe nie działają – mówi Andrzej Jaworski

za:www.fronda.pl/a/prokuratura-zajmie-sie-palikotem,37617.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.