Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Demografia, głupcy!

Polska umiera, i to w znaczeniu jak najbardziej dosłownym. A elity intelektualne promują wzorce, które tę śmierć mogą tylko przyspieszyć. Oto redaktorzy „Gazety Wyborczej” postanowili sprawdzić, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Ich spostrzeżenia zieją pesymizmem: „Dziecko ssie kasę od małego”

Katastrofa demograficzna w Polsce nie jest już tylko pieśnią odległej przyszłości. Rozpoczęła się kilka lat temu, a obecnie jedynie nabiera rozpędu, m.in. za sprawą największej w dziejach emigracji, ale także z powodu pogłębiającej się w Polsce realnej (bo w deklaracjach jest oczywiście inaczej) niechęci do posiadania dzieci. I właśnie z tego powodu zamykane są kolejne szkoły, podnoszony jest wiek emerytalny (na razie do 67. roku życia, ale trzeba mieć świadomość, że z czasem będzie on podnoszony dalej), a w końcu likwidacji ulegnie – w formie, jaką znamy – ZUS. I nic nie wskazuje, by cokolwiek miało się zmienić, zwłaszcza że elity opiniotwórcze, a także politycy większości opcji, nawet jeśli zapewniają o konieczności budowania polityki pronatalistycznej, to w istocie nic takiego nie robią, a swoimi wypowiedziami wręcz zniechęcają do posiadania dzieci.

Kto i co ssie?


Najlepszym tego przykładem jest „Gazeta Wyborcza”, która choć po wielu latach dostrzegła problem demograficzny i wreszcie przyznała, że trzeba z nim coś zrobić, to nie wyciągnęła z tego żadnych wniosków i nadal promuje cywilizację wrogą życiu. Ostatnio, w ramach budowania polityki demograficznej, reporterzy tego lewackiego dziennika postanowili sprawdzić, ile kosztuje utrzymanie dziecka (w różnych wersjach, w tym full wypas), a materiał na ten temat zatytułowali: „Dziecko ssie kasę od małego”.

[pozostało do przeczytania 70% tekstu]
Dostęp do artykułów: ZALOGUJ SIĘ lub Wykup prenumeratę

za:http://www.gazetapolska.pl/30563-demografia-glupcy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.