Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Donos na PolskęMyślałem, że jako nowo wybrany wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, zresztą jedyny z Polski, napiszę o tym, co możemy zrobić dla naszego kraju w Brukseli i Strasburgu. Niestety odłożę to o tydzień. Dziś muszę dać wyraz swojemu oburzeniu na prawdziwy donos na Polskę, jaki złożył lewicowy publicysta Sławomir Sierakowski w „The International Herald Tribune”.

Tekst ukazał się w piątek 4 lipca, akurat zresztą w święto narodowe USA. Polska jawi się w owym artykuliku jako kraj pod okupacją Kościoła katolickiego, władze kraju ulegają katolickim aktywistom, piłkarskim chuliganom i „prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość”. To doprawdy wstyd opluwać własny kraj i załatwiać ideologiczne czy partyjne porachunki na łamach amerykańskiej gazety. Kiedyś robił to niestety Adam Michnik. Potem Radosław Sikorski. Teraz dołączył następny ktoś, kto nie ma moralnych hamulców. Sierakowski podeptał nasz kraj i Kościół, zyska zatem zapewne poklask i pewnie niedługo zgłosi się do niego taka czy inna zachodnia – albo i wschodnia! – telewizja z prośbą o kolejny komentarz o „polskich nacjonalistach” i „polskim ciemnogrodzie”. Hultaj pozostanie bezkarny. I tylko Polski szkoda.

Ryszard Czarnecki

za: http://niezalezna.pl/57057-donos-na-polske

Copyright © 2017. All Rights Reserved.