Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Po co Polakom taki IPN?

Zuzanna Kurtyka: „Instytut jest przejmowany przez środowisko Gazety Wyborczej. Po co Polakom taki IPN?”.

NASZ WYWIADwPolityce.pl: W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” zadajemy pytanie, czy aby przypodobać się SLD, Donald Tusk wymusi na IPN zaprzestanie walki o pamięć historyczną. Czy pani także widzi polityczną rozgrywkę wokół instytutu?

Zuzanna Kurtyka, historyk, wdowa po prezesie IPN, śp. Januszu Kurtyce: Ja to oceniam jeszcze szerzej. Toczy się teraz wokół instytutu coś na kształt próby sił. Decyduje się to, kto w przyszłości będzie rządził IPN-em, a zatem badaniami nad naszą narodową pamięcią. Nowelizacja ustawy o IPN daje prezesowi dwie możliwości, albo ta funkcja będzie wykonywana solidnie, albo prezes może być figurantem. Gra teraz toczy się o to, aby społeczeństwo zaakceptowało „przejęcie” instytutu przez osoby związane ze środowiskiem Gazety Wyborczej. Bo tylko to towarzysko uważa siebie za jedynych, którzy mogą Polaków pouczać i mówić, co mamy myśleć. Mówię o takich osobach jak pan prof. Andrzej Friszke, jak pan prof. Antoni Dudek, jak pani wiceprezes Agnieszka Rudzińska, czy pan dyrektor Krzysztof Persak, który podpisał się pod oświadczeniem instytutu na temat policyjnej akcji na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

cała rozmowa w: http://wpolityce.pl/historia/205964-zuzanna-kurtyka-instytut-jest-przejmowany-przez-srodowisko-gazety-wyborczej-po-co-polakom-taki-ipn-nasz-wywiad

Copyright © 2017. All Rights Reserved.