Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ksiądz Lemański lansował się na imprezie Owsiaka. Mocna odpowiedź na jego słowa

Nie milkną echa skandalicznego występu księdza Wojciecha Lemańskiego na imprezie Owsiaka. Duchowny, któremu spodobała się najwyraźniej rola skandalisty, powiedział podczas Przystanku Woodstock: "biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć". Pojawiły się też kłamstwa, że Lemański był na Przystanku Jezus. Dlatego zareagował Robert Kościuszko, rzecznik prasowy Przystanku Jezus, który w specjalnym oświadczeniu wyraził: "całkowitą dezaprobatę wobec działań i wypowiedzi ks. Lemańskiego".

Wczoraj portal niezalezna.pl informował, że ks. Lemański wziął udział w Akademii Sztuk Przepięknych, imprezie towarzyszącej Przystankowi Woodstock organizowanemu przez Jerzego Owsiaka. Duchowny od dawna wywołuje skandale swoimi wypowiedziami. Podobnie było i tym razem.

"Myślę, że Jezus Chrystus przyjąłby zaproszenie na Woodstock od Jurka Owsiaka" - stwierdził Lemański, zaczął mówić o zmianach w Kościele, a chwilę później zaatakował hierarchów. - "Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć".

Na występ ks. Lemańskiego zareagował rzecznik Przystanku Jezus, który - jak co roku - odbywa się równolegle z imprezą Owsiaka. Oświadczenie zostało wydane "w związku z kłamliwymi informacjami zamieszczanymi w niektórych mediach publicznych odnośnie do rzekomej "obecności ks. Lemańskiego na Przystanku Jezus".

Zwrócił uwagę, że "ks. Lemański po raz pierwszy przyjechał na Przystanek Woodstock w roku 2014 i nie zna Przystanku Jezus". Podkreślił także, iż "ks. Lemański nie był ani uczestnikiem, ani gościem Przystanku Jezus a także nie celebrował Eucharystii ani nie spowiadał na Przystanku Jezus. Odprawił Mszę św. w dniu 1.08 w kaplicy sióstr zakonnych o g. 06.00 i kolejną o g. 7.00 w koncelebrze w kościele parafialnym przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2 w Kostrzynie nad Odrą. Nie spotkał się z Organizatorami Przystanku Jezus ani o to nie zabiegał".

Robert Kościuszko sprostował również kolportowane kłamstwa: "ponieważ forma bazy Przystanku Jezus w sąsiedztwie Przystanku Woodstock na ul. Millenijnej jest formą otwartą, ks. Lemański pojawił się tam przez bardzo krótki czas i to jako osoba prywatna nie prowadząc żadnych spotkań, czy konferencji".

A co najważniejsze skomentował skandaliczne wypowiedzi Lemańskiego podczas imprezy Owsiaka.
"Wypowiedzi ks. Lemańskiego w ASP na Przystanku Woodstock odnośnie do nieobecności księży wśród młodzieży na Przystanku Woodstock są wynikiem nieznajomości rzeczywistości lub celowym zakłamywaniem prawdy, ponieważ podstawową misją Przystanku Jezus jest właśnie ta obecność i dostępność wobec młodzieży, co może potwierdzić grupa ponad 800 ewangelizatorów".

Rzecznik Przystanku Jezus nie ma wątpliwości co do intencji Lemańskiego. Dlatego wyraził dezaprobatę: "wobec wykorzystywania naszej wieloletniej owocnej obecności na Przystanku Woodstock do osiągania osobistych medialnych celów i pogłębiania swojej niesubordynacji wobec dyscypliny kościelnej. Obce są dla nas prezentowane przez ks. Lemańskiego poglądy, które niszczą wzajemne zaufanie i traktują Kościół jako rzeczywistość wyłącznie strukturalną".

Już wczoraj zareagował Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej: "Rozmawiałem już z abp Hoserem i wiem, że zabierze on głos w tej sprawie, ale najpierw porozmawia z samym ks. Lemańskim"

za:http://niezalezna.pl/57945-ksiadz-lemanski-lansowal-sie-na-imprezie-owsiaka-mocna-odpowiedz-na-jego-slowa

***

Kim jest ten człowiek? I czym to co czyni?
- Zagubieniem?...
- Wykonywaniem obowiązków ,,służbowych,,?...
- Skutkiem upałów?...


k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.