Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Policja szturmuje kościół

Policja zaatakowała chrześcijan. W Wenzhou, mieście we wschodnich Chinach funkcjonariusze próbowali zdjąć krzyż umieszczony na kościele. Wdarli się zamkniętego przez wiernych kościoła i zdjęli krucyfiks z dachu.

Parafianie nie chcieli pozwolić na zdjęcie krzyża i zabarykadowali się w kościele. Policja rozpoczęła szturm i siłą weszła do świątyni.

„Napastnikom ostatecznie udało się zabrać krucyfiks. Miejscowy pastor nazwał to przykładem prześladowań, narastających od wielu lat” – czytamy na gosc.pl.

Chiny za 15 lat mogą być największym pod względem liczebności chrześcijan krajem na świecie. Jak dowodzą badania, wkrótce chrześcijan mieszkających w Państwie Środka będzie więcej niż członków Komunistycznej Partii Chin (w 2011 roku było ich ponad 82,5 mln).

za:niezalezna.pl/59445-policja-szturmuje-kosciol

Copyright © 2017. All Rights Reserved.