Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunistka i agenci bezpieki wypromują Polskę

Komunistyczna działaczka Róża Luksemburg oraz byli agenci bezpieki Marcel Reich-Ranicki i Andrzej Szczypiorski znani ze swoich antypolskich fobii mają burzyć stereotypy o naszym kraju w Niemczech. Jako wzorcowych Polaków lansuje ich portal internetowy Porta Polonica, prezentujący pracę Ośrodka Dokumentacji Kultury i Historii Polaków w Niemczech. Polonia jest oburzona.

Portal internetowy Porta Polonica ma za zadanie przybliżyć Niemcom m.in. postaci wybitnych Polaków, którzy pozostawili ślady swojego twórczego życia w Niemczech. Chodzi m.in. o zmianę niekorzystnego stereotypu Polaka. Takie są założenia. „W rzeczywistości promuje on osoby znane z antypolskich fobii” – alarmują działacze ze Związku Polaków w Niemczech „Rodło”. W tej sprawie skierowali list do pełnomocnika rządu Niemiec ds. Ministerstwa Kultury i Mediów, które na mocy polsko-niemieckiej umowy z 2011 r. finansuje to przedsięwzięcie. Podkreślają w nim, że projekt Porta Polonica w rzeczywistości szkodzi wizerunkowi Polski.

Autorzy listu wyrażają oburzenie, że w panteonie portalu przodują takie nazwiska, jak „cudowne dziecko bolszewizmu” Róża Luksemburg czy agenci komunistycznej bezpieki, jak Marcel Reich-Ranicki lub Andrzej Szczypiorski. Zwracają uwagę, że „jedyne, co łączyło Różę Luksemburg z Polską, to jej nienawiść do tego kraju i żądanie włączenia go do Związku Sowieckiego”. Wskazują, że lansowany w Porta Polonica Marcel Reich-Ranicki ma na sumieniu Polaków, których jako agent komunistycznego wywiadu nakłaniał do przyjazdu z emigracji do rządzonej przez komunistów Polski, gdzie następnie trafiali do ubeckich katowni.

Przypominają, że prezentowany jako „luminarz” Andrzej Szczypiorski realizował zadania zlecane przez SB nawet wobec swoich rodziców mieszkających wówczas w Londynie. Szczypiorski wspierał też jawnie system zniewolenia, pisząc, że „komunizm stanie się epoką najpełniejszej, najbardziej wszechstronnej mądrości człowieka”, a „socjalizm jest jak rozłożysta jabłoń w słonecznym sadzie”.

Polacy ze Związku podkreślają, że taki dobór postaci i przemilczenie ich rzeczywistej antypolskiej roli podważa kompetencję prowadzącego projekt dr. Jacka Barskiego.
– Treści Porta Polonica nie mają reprezentować Polaków w Niemczech, ale pokazywać to, co funkcjonuje w zbiorowej pamięci w Niemczech o Polakach. Rzeczy dobre i złe – tłumaczy w rozmowie z „Codzienną” Barski.

Cały tekst we wtorkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" z 23 września

za:niezalezna.pl/59715-komunistka-i-agenci-bezpieki-wypromuja-polske

Copyright © 2017. All Rights Reserved.