Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krajowa Rada Dyskryminacji?

Przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dojdzie 11 października do pierwszego z planowanych protestów przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam.
– Mamy do czynienia ze skoordynowanym i zmasowanym atakiem na Telewizję Trwam i niezależne media katolickie. To atak wymierzony również w katolicką opinię publiczną. Myślę, że chodzi tu o zastraszenie i zniechęcenie do podejmowania różnych działań – tłumaczy w „Naszym Dzienniku” dr Krzysztof Kawęcki, wiceszef Prawicy Rzeczypospolitej.

Jak podkreśla, działania dyskryminacyjne najwyraźniej mają związek z obserwowaną dużą aktywnością obywatelską ruchów opowiadających się w obronie wartości katolickich.

To m.in. inicjatywy związane z obroną życia, demonstracje i protesty przeciwko wprowadzaniu ideologii gender czy w obronie prawa do wychowania dzieci – wylicza „ND”.

Na tym tle, co zaznacza Kawęcki, nie można uznać za przypadek ostatnich działań wymierzonych w Telewizje Trwam.  „ND” przywołuje m.in.  nałożenie przez KRRiT na Telewizję oraz Fundację Lux Veritatis kary finansowa za rzekome propagowanie działań sprzecznych z prawem.

- To jaskrawy przykład skrajnego subiektywizmu w ocenie przekazu. Telewizja Trwam 11 listopada 2013 r., jako jedyna stacja, prowadziła transmisję na żywo z Marszu Niepodległości w Warszawie. Z całego przekazu KRRiT wybrała kilkudziesięciosekundowy fragment, który w jej ocenie mógł powodować wrażenie, że prowadzący audycję i jego gość popierali niszczenie kojarzonej ze środowiskiem LGBT tęczy na placu Zbawiciela. Rada nałożyła na nadawcę 50 tys. zł kary – opisuje „Dziennik”.

– Odmówiono nam prawa do niezależnego komentarza, a zatem jest to uderzenie nie tylko w wolność słowa, ale i w określone środowisko dziennikarskie, w wolne media – alarmuje Kawęcki.

I dodaje:

– Jedyną formą protestu, na szczęście skuteczną, okazuje się zorganizowany opór społeczeństwa, a protest, jaki przygotowujemy przed siedzibą KRRiT, jest działaniem nie tylko „w obronie”, ale i prewencyjnym.

za:www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/krajowa-rada-dyskryminacji,11857806100#ixzz3FAr71Tsq

Copyright © 2017. All Rights Reserved.