Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Promują satanistów, cenzurują bajkiSVT – szwedzka telewizja publiczna – ocenzurowała znane na całym świecie „Przygody Pippi Langstrumpf”, uznając, że książka prezentuje treści rasistowskie. Podobnie Amerykanie chcą chronić widzów przed rasizmem w bajce o Tomie i Jerrym.

Portal SzwecjaDzisiaj.pl poinformował o ocenzurowaniu kilku scen w odnowionej serii przygód Pippi, które ukazały się na DVD oraz na dziecięcym kanale telewizyjnym Barnkanalen. Dziewczynka nie będzie nazywała swego ojca „murzyńskim królem”, jedynie „królem”. Usunięto również sekwencję, w której Pippi udaje Chinkę, bo uznano ją za obraźliwą. – Głównymi odbiorcami serialu są dzieci. Nie chcielibyśmy, aby któreś z nich zostało boleśnie doświadczone przez sceny i wypowiedzi w nim zawarte – powiedział Paulette Rosas Hott, kierownik sprzedaży oprogramowania i licencji STV, cytowany przez portal SzwecjaDzisiaj.pl.

Inaczej swoje totalitarne zapędy realizują Amerykanie. Uznali nakręconą przed 74 laty kreskówkę „Tom i Jerry” za rasistowską, nie usuwają jednak z niej scen, opatrują jedynie komunikatami ostrzegającymi przed „nieodpowiednimi treściami”. Robią to dwa wielkie serwisy VOD: Amazon Prime i iTunes, przekonując, że filmiki zawierają sceny wskazujące na uprzedzenia wobec Amerykanów o innym kolorze skóry.

Działania lewicowych elit zachodnich zastanawiają. Z jednej strony bronią oni satanistów, z drugiej cenzurują bajki. Niedawno "Gazeta Polska Codziennie" pisała o wystawie zdjęć satanistycznych zespołów prezentowanej w ambasadzie Norwegii. Równie niedawno wiersz Tuwima „Murzynek Bambo” okazał się dla niektórych „nośnikiem przekonań rasistowskich”. W sumie racja: Nergal dobry, Bambo zły.

za:niezalezna.pl/60208-promuja-satanistow-cenzuruja-bajki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.