Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Posłanka PO blokuje głos strony społecznej ws. TV Trwam

Ta praktyka jest niezrozumiała i karygodna – mówi senator Jan Maria Jackowski, odnosząc się do decyzji poseł PO Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, przewodniczącej sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Podczas dzisiejszych obrad poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska nie dopuściła do głosu przedstawicieli Fundacji „Lux Veritatis” i przerwała posiedzenie. Obrady dotyczyły kryteriów nakładania na nadawców kar finansowych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

- Jestem zbulwersowany. Przez cztery lata byłem przewodniczącym sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu i nie zdarzało się, żeby strona społeczna, która była zapraszana na komisję (bez względu na to w jakim trybie regulaminowym zwołaną – czy zgodnie wynikającą z planu pracy, czy na wniosek grupy posłów), nigdy nie było sytuacji, byśmy nie dopuszczali strony społecznej do zabrania głosu. Przyznam się, że ta praktyka jest dla mnie zupełnie niezrozumiała i karygodna – ocenił senator.

Dzisiejsze obrady dotyczyły przede wszystkim sprawy kary, jaką KRRiT nałożyła na Fundację „Lux Veritatis” za rzekome nawoływanie na antenie TV Trwam do spalenia tęczy kojarzonej ze środowiskami LGBT.

Pomimo przerwanych obrad, parlamentarzyści prawicowej opozycji oraz przedstawiciele nadawcy TV Trwam pozostali na sali i dyskutowali nad sprawą. Nie było podstaw do nadania tej kary – podkreślała poseł Elżbieta Kruk.

- Mamy sprawę oczywistą: nawet z wypowiedzi pana przewodniczącego Jana Dworaka wynikało, że nie było podstawy nadawania tej kary. Jeszcze raz – bo to trzeba ciągle powtarzać – w uzasadnieniu do decyzji podpisanej przez pana przewodniczącego nie ma słów, które on publicznie wypowiada. Tam są „wrażenia” – nie ma ani słowa o nawoływaniu do łamania prawa. I to jest podstawa – nie ma uzasadnienia do udzielenia tej kary, a w związku z tym powody do jej udzielenia są inne – zaznaczyła Elżbieta Kruk.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wznowione posiedzenie sejmowej komisji kultury.

RIRM


za: http://www.radiomaryja.pl/informacje/poslanka-po-blokuje-glos-strony-spolecznej-ws-tv-trwam/

***
Stały pokaz siły i hardości z niej wynikającej.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.