Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Nie” dla promocji satanizmu i aborcji

Świąteczna kampania Empiku, w której udział wzięli satanista Adam „Nergal” Darski oraz znana ze swoich aborcji Maria Czubaszek, z każdym dniem zyskuje coraz więcej przeciwników. Do tej pory w protest przeciwko promocji antychrześcijańskich wartości pod świątecznym szyldem włączyło się ponad 35 tys. internautów, a liczba ta wciąż rośnie.

W ciągu zaledwie kilkunastu dni strona „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku” zgromadziła ponad 35 tys. osób. Dlaczego aż tyle ludzi zdecydowało się bojkotować sieć sklepów? Chodzi o kampanię, w której do świątecznych zakupów zachęcają m.in. Adam Darski, wokalista blackmetalowego zespołu oraz znana ze swoich dwóch aborcji Maria Czubaszek. Mimo licznych protestów władze Empiku idą w zaparte i nie zamierzają wycofać się z akcji. „W naszych reklamach żaden z zaproszonych artystów nie wygłasza obraźliwych słów, nie ma tam wulgaryzmów. Mówią tylko w sposób neutralny o produktach z naszej oferty” – tłumaczą mętnie przedstawiciele sieci.

To nie przekonuje jednak oburzonych klientów. „Głupia decyzja, żeby zaangażować w świąteczną promocję osoby, które są zaprzeczeniem wszystkiego, co święta reprezentują” – napisał na stronie sklepu internauta o pseudonimie Kubas Peter. Podobnego zdania jest Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro - Prawo do Życia, która jest inicjatorem akcji protestacyjnej. – Chcemy uświadomić potencjalnym kupującym, że Empik posługuje się, ale i wspiera ludzi, którzy mówią, że aborcja to dobra rzecz. Zachęcam do włączenia się w akcję wszystkich, którzy nie uważają, że Boże Narodzenie jest dobrą okazją do promocji satanizmu i aborcji – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską VOD”.

Swój sprzeciw wobec skandalicznych działań sieci możemy wyrazić również za pośrednictwem strony www.citizengo.org. „Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że rezygnuję wraz z rodziną ze zrobienia tegorocznych świątecznych zakupów w sieci Empik” – czytamy w treści apelu. Do tej pory pod protestem podpisało się ponad 20 tys. internautów.

Dorota Łomicka

za:niezalezna.pl/61907-nie-dla-promocji-satanizmu-i-aborcji

Copyright © 2017. All Rights Reserved.