Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal na konferencji Owsiaka!

Szef WOŚP nasłał ochroniarzy na dziennikarza TV Republika


Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jerzemu Owsiakowi puściły nerwy. Usłyszawszy niewygodne pytanie z ust reportera Telewizji Republika, rozkazał ochronie usunąć go z sali. Telewizja musiała przerwać transmisję.Na konferencji prasowej Jerzy Owsiak przedstawiał plany niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecny na sali dziennikarz TV Republika, Michał Rachoń, zadał mu jednak niewygodne pytanie o udostępnienie dokumentacji fundacji „Mrówka Cała”. Owsiak, mimo wyroku sądu, nie zrobił tego.Pytanie Rachonia nie odpowiadało jednak konferencyjnym planom Owsiaka. – Proszę tego pana stąd wziąć – zakomenderował ochroniarzom. Ci skwapliwie wykonali polecenie. Czy użyli siły? Niektórzy dziennikarze twierdzą, że tak. „Owsiak wydaje polecenie i po chwili bojówka wchodzi do akcji” – napisał na Twitterze Samuel Perreira z „Gazety Polskiej Codziennie”. Jeszcze dosadniej informował Wojciech Mucha: „Relacja Michała Rachonia zerwana. Draby bez legitymacji wypychają go z sali”.Pytanie Rachonia zdenerwowało Owsiaka. – Nikt nie ma prawa obrażać tych, którzy z nami grają. Żądam, aby hejterzy nam nie przeszkadzali – mówił. Stwierdził, że wolność słowa ma różne oblicza. – Może się np. przeobrazić w nienawiść, z którą mamy do czynienia w obrazkach i wiadomościach z Paryża – ocenił.Michał Rachoń poinformował, że wezwał policję w sprawie użycia siły przez ochroniarzy Owsiaka.

za:www.pch24.pl/skandal-na-konferencji-owsiaka--szef-wosp-naslal-ochroniarzy-na-dziennikarza-tv-republika,33207,i.html#ixzz3OEh5zd3J


zob. też: http://niezalezna.pl/63046-owsiak-rozpoczal-ofensywe-milosci-internauci-oburzeni-zachowaniem-szefa-wosp

Copyright © 2017. All Rights Reserved.