Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aresztowania duchownych i nacjonalizacja świątyń w Donbasie?

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego patriarcha Filaret poinformował, że w obwodach ługańskim i donieckim, w rejonach okupowanych przez „separatystów” i „terrorystów”, prawo odprawiania mszy św. otrzymują jedynie duchowni patriarchatu moskiewskiego , a duchowieństwo grekokatolickie, patriarchatu kijowskiego, kościoła rzymskokatolickiego i protestanci takiego prawa nie mają - poinformowała ukraińska TV112.

Według Filareta tzw. "władza" planuje dalsze działania: - Mało tego, przygotowała listy duchownych, których należy aresztować. Na Krymie sytuacja jest podobna, a dodatkowo planowana jest ustawa o nacjonalizacji świątyń. Staną się własnością „państwa”, komu zostaną oddane, nie wiemy – powiedział Filaret - informuje portal kresy.24.pl

- Tam, gdzie władza zabrania religijnego kultu, wolności nie ma. Może stawiać przeszkody i to właśnie robi, ale zabronić modlić się do Boga nikt nie może – dodał patriarcha.

za:niezalezna.pl/63034-aresztowania-duchownych-i-nacjonalizacja-swiatyn-w-donbasie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.