Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PiS zapyta o dyskryminację szkoły o. Rydzyka przez MENPosłowie PiS zapytają dziś przedstawiciela rządu o dyskryminacyjne działania szefowej MEN-u wobec szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Chodzi o warsztaty medialne, jakie uczelnia prowadzi w liceach.

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w liście wysłanym do wszystkich szkół w Polsce zniechęca dyrektorów placówek do organizowania razem z uczelnią warsztatów medialnych „Zrozumieć media”. Zarzuciła, że warsztaty odbywają się w czasie zajęć dydaktycznych, co jest niezgodne z przepisami. Ostrzegała także przed licznymi nieprawidłowościami w kwestii organizacji warsztatów.

Zdaniem posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej, to jawna dyskryminacji szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Wraz z posłem Maciejem Małeckim, Sadurska ma podjąć działania w sprawie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Będziemy pytać, dlaczego Minister Edukacji Narodowej przeszkadza to, że młodzi ludzie będą potrafili odnaleźć się w świecie medialnym? Dlaczego przeszkadza jej to, że warsztaty Zrozumieć media wypełniają podstawę programową lekcji wiedzy o społeczeństwie, czyli doskonale wpisują się w ten nurt, który można nazwać edukacją medialną? Czy minister konstytucyjny nie powinien stać na straży prawa i dbać o równość, i nie dyskryminować? Dlaczego pani minister Kluzik-Rostkowska wpisuje się w tę wielką nagonkę na dzieła związane z Radiem Maryja?” - zapowiada Sadurska.

Co ciekawe, warsztaty dziennikarskie WSKSiM organizowane są od ponad pięciu lat. Uczestniczyło w nich przeszło pięć tysięcy uczniów gimnazjów i liceów i do tej pory nie budziło to niepokoju żadnego z ministrów edukacji.

za:www.fronda.pl/a/pis-zapyta-o-dyskryminacje-szkoly-o-rydzyka-przez-men,47692.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.